• <
siemens_gamesa_2022

Straż przybrzeżna USA przetestuje bezzałogowe statki na Hawajach

PMK

08.10.2020 10:30
Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski Straż przybrzeżna USA przetestuje bezzałogowe statki na Hawajach

Partnerzy portalu

Straż przybrzeżna USA przetestuje bezzałogowe statki na Hawajach - GospodarkaMorska.pl
USCG

US Coast Guard ma przetestować bezzałogowe statki nawodne u wybrzeży Hawajów.

Centrum Badawczo-Rozwojowe straży przybrzeżnej będzie przeprowadzać testy od środy, 7 października, u południowego wybrzeża Oahu. Testy potrwają do 5 listopada.

Coast Guard twierdzi, że testy skupią się na autonomicznych systemach statków Saildrone i Spatial Integration Systems, a także na autonomicznym statku badawczym należącym do USCG, wykonanym przez Metal Shark.

- Zbadamy zdolność każdego statku do zapewniania stałej świadomości obszarów morskich, szczególnie na odległych obszarach oceanów. Chociaż mogą mieć zastosowanie w wielu misjach Straży Przybrzeżnej, istnieje potencjał, że te technologie pomogą Straży Przybrzeżnej lepiej chronić krytyczne naturalne żywe zasoby morskie przed nielegalnymi, nieraportowanymi i nieuregulowanymi połowami i innymi nielegalnymi działaniami - poinformowała Straż Przybrzeżna w oświadczeniu.

Straż przybrzeżna w lutym przyznała dwa kontrakty Saildrone i Spatial Integration System, o łącznej wartości 1,8 miliona dolarów, na obsługę i wsparcie bezzałogowych pojazdów nawodnych (USV).

Partnerzy portalu

port_gdańsk_bezpieczny_port_dla_biznesu_black_390x100_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.