• <
Kongres Polskie Porty 2030 edycja 2024

Port Halifax zakończył rozbudowę terminala kontenerowego

PMK

26.10.2020 21:15
Strona główna Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski Port Halifax zakończył rozbudowę terminala kontenerowego

Partnerzy portalu

Port Halifax zakończył rozbudowę terminala kontenerowego - GospodarkaMorska.pl
Port Halifax

Rozbudowa terminala kontenerowego South End w kanadyjskim porcie Halifax jest już ukończona i w pełni operacyjna.

Pierwszym statkiem, który skorzysta z tej rozszerzonej części infrastruktury obsługiwanej przez PSA Halifax, jest Zim Tarragona o ładowności 4250 TEU, który przybył tam 23 października 2020 r.

Po zakończeniu projektu rozbudowy, South End Container Terminal obsługiwany przez PSA Halifax ma teraz najdłuższe i najgłębsze nabrzeże kontenerowe we wschodniej Kanadzie o ciągłej długości 800 metrów i głębokości 16 metrów.

Niedawna instalacja nowego żurawia Super Post-Panamax (SPPX), największego we wschodniej Kanadzie, zwiększa liczbę żurawi nabrzeżnych SPPX w PSA Halifax do pięciu. Statki zawijające już ponad 15 000 TEU pokazują, że port Halifax jest jednym z portów głębinowych wschodniego wybrzeża i bierze udział w rosnącym rozmieszczeniu ultraklasowych kontenerowców.

- PSA Halifax obsługuje największe kontenerowce zawijające do dowolnego portu w Kanadzie, a wraz z otwarciem przedłużenia nabrzeża możemy jednocześnie zacumować dwa lub trzy statki klasy ultra na strategicznie ważnych rynkach śródziemnomorskich, północnoeuropejskich i regionalnych - powiedział Kim Holtermand, dyrektor generalny i dyrektor zarządzający PSA Halifax.

bulk_cargo_port_szczecin

Partnerzy portalu

Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna
port_gdańsk_390x100_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.