• <
siemens_gamesa_2022

Nowe megakontenerowce HMM wypłynęły z pełnym ładunkiem w swój dziewiczy rejs

PMK

09.10.2020 14:37
Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski Nowe megakontenerowce HMM wypłynęły z pełnym ładunkiem w swój dziewiczy rejs

Partnerzy portalu

Nowe megakontenerowce HMM wypłynęły z pełnym ładunkiem w swój dziewiczy rejs - GospodarkaMorska.pl
HMM

Dwanaście nowych megakontenerowców HMM o pojemności 24 000 TEU przewoziło pełny ładunek kontenerów podczas swoich dziewiczych rejsów z Chin do Europy. Według przewoźnika, wszystkie dwanaście statków wypłynęło z Chin z ich maksymalną dopuszczalną ładownością.

Seria 12 statków rozpoczęła wejście do służby w kwietniu wraz z dostawą HMM Algeciras, który wypłynął z Chin z 19 621 TEU na pokładzie. Ostatni statek z tej serii, HMM St. Petersburg, wyruszył w swój dziewiczy rejs 30 września z 19 529 TEU na pokładzie.

Statki klasy 24000 TEU, największe kiedykolwiek zbudowane pod względem pojemności kontenerowej, zostały zamówione w 2018 roku w Daewoo Shipbuilding & Marine Engineering (DSME) i Samsung Heavy Industries. Każdy z dwunastu statków operuje między Azją a Europą Północną w ramach serwisu Wschód-Zachód.

Dostawa statków nastąpiła w okresie dużej niepewności związanej z kryzysem COVID-19 i jego wpływem na światowy handel. Jednak pomimo początkowej niepewności branża żeglugowa faktycznie skorzystała z połączenia wysokiego popytu związanego z uzupełnianiem zapasów, ograniczeniami zdolności produkcyjnych i repozycjonowaniem kontenerów. HMM odnotował zysk netto w drugim kwartale w wysokości 23 mln USD przy zysku operacyjnym w wysokości 115 mln USD.

„HMM podjął starania, aby ustabilizować przepływ logistyki, wprowadzając dodatkowy tonaż na rynek, gdzie wymagana jest szybka dostawa ładunku i w pełni obsługując całą swoją flotę bez nieczynnych kontenerowców w obliczu niedawnego wzrostu popytu na ładunki” - powiedział HMM w oświadczeniu.

„To dla nas ważny kamień milowy, aby rozszerzyć naszą obecność na rynku globalnym w ścisłej współpracy z THE Alliance” - powiedział Jae-hoon Bae, prezes i dyrektor generalny HMM. „Bardzo się cieszę, że nasze wysiłki i poświęcenie przyniosły owoce, co dało nam bardzo potrzebną poprawę. Zrobimy duży krok naprzód, aby udowodnić, do czego jesteśmy zdolni w nadchodzących latach ”.

HMM ma kolejne osiem statków o pojemności 16 000 TEU zamówionych w Hyundai Heavy Industries z dostawami planowanymi na przyszły rok.

Partnerzy portalu

port_gdańsk_bezpieczny_port_dla_biznesu_black_390x100_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.