• <

Nowa jednostka kontrolno-inspekcyjna Urzędu Morskiego w Gdyni w Ustce

26.10.2020 14:48 Źródło: Urząd Morski w Gdyni
Strona główna Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski Nowa jednostka kontrolno-inspekcyjna Urzędu Morskiego w Gdyni w Ustce

Partnerzy portalu

Nowa jednostka kontrolno-inspekcyjna Urzędu Morskiego w Gdyni w Ustce - GospodarkaMorska.pl
fot. Urząd Morski w Gdyni

W ostatnich dniach zawitała do portu w Ustce nowa jednostka kontrolno-inspekcyjna Urzędu Morskiego w Gdyni – Kontroler 23. Zastąpi ona dotychczas użytkowaną i wysłużoną Marzenkę (rok budowy: 1977), która zostanie wystawiona na sprzedaż.

Nowa jednostka ułatwi wykonywanie zadań pracownikom Kapitanatu Portu Ustka oraz Delegatury w Słupsku, a także niewątpliwie poprawi komfort ich pracy.

Kontroler 23 to szybka jednostka, wyprodukowana w firmie Techno Marine Sp. z o.o. z Malborka, w ramach projektu pn. „Wymiana taboru pływającego Urzędu Morskiego w Gdyni”. Działanie to dzięki wparciu funduszy unijnych pozwoliło na wymianę wysłużonego taboru Urzędu. Więcej na temat projektu: https://www.umgdy.gov.pl/?p=12568

Chrzest Kontrolera 23 odbył się 25 września b.r. w Gdyni, równolegle z uroczystością podniesienia bandery na statku Zodiak II, w ramach obchodów 100-lecia polskiej administracji morskiej. Po przeprowadzeniu niezbędnych prac przygotowawczych, przyszedł wreszcie czas na wejście do służby w Ustce, gdzie odtąd Kontroler 23 będzie miał swoją bazę.

Podstawowe dane techniczne Kontrolera 23:

Długość – 14,6 m
Kadłub – aluminium
Silniki – 2X Caterpillar 478 kW
Prędkość – 30 węzłów
Dzielność morska – do 6°B

okmarit_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.