• <
bulk_cargo_port_szczecin

Sektor żeglugi utworzył fundusz pomocy o wartości miliona dolarów. Marynarze nie zostaną sami w walce z skutkami Covid-19

06.05.2021 13:14 Źródło: własne
Strona główna Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski Sektor żeglugi utworzył fundusz pomocy o wartości miliona dolarów. Marynarze nie zostaną sami w walce z skutkami Covid-19

Partnerzy portalu

Sektor żeglugi utworzył fundusz pomocy o wartości miliona dolarów. Marynarze nie zostaną sami w walce z skutkami Covid-19 - GospodarkaMorska.pl
Fot. IMO

Marynarskie organizacje charytatywne oraz czołowi członkowie sektora transportu morskiego uruchomili fundusz pomocy w nagłych wypadkach, aby wesprzeć marynarzy i ich rodziny cierpiące przez szalejącą pandemię Covid-19 w Indiach i innych krajach.

Marynarze byli dotąd niewidzialnymi ofiarami Covid-19, a w niektórych przypadkach setki tysięcy z nich pozostawały na statkach przez miesiące poza uzgodnionymi umowami.

Pomimo sugestii, że kryzys związany ze zmianą załogi dobiega końca, eskalacja przypadków Covid-19 w Indiach do ponad 400 000 dziennie skłoniła niektóre główne porty do zakazania zmian załogi statków dla marynarzy z niedawną historią podróży do Indii, Bangladeszu, Nepalu, Pakistan i Sri Lanka.

W odpowiedzi Seafarers International Relief Fund wyznaczył cel w wysokości 1 mln dolarów. Fundusz został założony przez zrzeszenie międzynarodowych organizacji ochrony marynarzy, The Seafarers 'Charity (dawniej Seafarers UK) wspieranej przez The Mission to Seafarers, ISWAN, Sailors' Society i inne organizacje charytatywne w celu zapewnienia pilnego wsparcia marynarzom i ich rodzinom w Indiach.

- Wszyscy byliśmy zszokowani obrazami i historiami pochodzącymi z Indii, a nasze serca kierują się w stronę mieszkańców i pracujących z tego kraju na całym świecie, którzy cierpią z powodu skutków tej pandemii - powiedział Esben Poulsson, przewodniczący Międzynarodowej Izby Żeglugi.

- Fakt, że organizacje charytatywne dla marynarzy zebrały się razem, świadczy o skali wyzwania, przed którym stoimy w perspektywie krótkoterminowej i przyszłościowej. Wzywam armatorów i wszystkie osoby zaangażowane w sektor morski, aby wsparli tę inicjatywę i rozważyli obecnie zwiększenie swojego wkładu w organizacje charytatywne dla marynarzy – dodał.

Przemawiając w imieniu nowo utworzonego funduszu pomocy, Catherine Spencer, dyrektor naczelna The Seafarers ’Charity, skomentowała:

„Indie stoją w obliczu kryzysu, dotykającego bezpośrednio marynarzy i ich rodziny, którzy już ogromnie ucierpieli w ciągu ostatnich 15 miesięcy. Chociaż nie mamy złudzeń co do skali wyzwania, nasza zbiorowa pomoc może coś zmienić”.

Szereg organizacji żeglugowych już zobowiązało się do wsparcia funduszu, w tym Maersk, Anglo-Eastern, Ardmore Shipping, Cargill, Hafnia, Marshall Islands Flag (IRI), Mediterranean Shipping Company (MSC), Pacific Basin i V.Group.

- Wszyscy widzieliśmy gwałtowne pogorszenie się sytuacji w Indiach w ciągu ostatnich kilku dni. Dla nas jest jasne, że ten bezprecedensowy kryzys wymagał od nas wszystkich bezprecedensowej reakcji. Żegluga to globalna rodzina i obecnie nasi marynarze z Indii potrzebują naszej pomocy - powiedział Mark Cameron, dyrektor operacyjny Ardmore Shipping w imieniu organizacji, które wspierają fundusz.

- Wiele osób na morzu rozpaczliwie martwi się o swoje rodziny, ponieważ sytuacja w Indiach wciąż się pogarsza. Mając ograniczony kontakt z domem, są uwięzieni między trwającymi ograniczeniami w podróżowaniu a kryzysem związanym ze zmianą załogi, a zrozumiałą chęcią kontynuowania pracy na rzecz utrzymania swoich rodzin – dodał Cameron.

Maersk wspiera utworzenie Seafarers International Relief Fund.

-  Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby wesprzeć naszych indyjskich marynarzy i ich rodziny w tym trudnym czasie - powiedziała Henriette Hallberg Thygesen, dyrektor generalna flotowych i strategicznych marek oraz wiceprezes wykonawczy AP Møller - Mærsk A/S.

Fundusz zostanie wykorzystany do dostarczania pomocy za pośrednictwem istniejących programów socjalnych prowadzonych przez partnerów opieki społecznej w Indiach, aby zapewnić, że wsparcie dotrze do marynarzy i ich rodzin tak szybko, jak to możliwe.


Partnerzy portalu

port_gdańsk_390x100_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.