• <
siemens_gamesa_2022

SEA-KIT USV jako pierwszy zademonstrował technologię wodorowych ogniw paliwowych

19.09.2021 22:03 Źródło: własne
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Stocznie, Statki SEA-KIT USV jako pierwszy zademonstrował technologię wodorowych ogniw paliwowych

Partnerzy portalu

SEA-KIT USV jako pierwszy zademonstrował technologię wodorowych ogniw paliwowych - GospodarkaMorska.pl
Fot. Sea-Kit

SEA-KIT International pozyskał fundusze na instalację wodorowego ogniwa paliwowego na swojej 12-metrowej bezzałogowej jednostce (USV) Maxlimer, która jest pierwszą w branży.

Projekt, finansowany przez brytyjski Departament Transportu (DfT) współpracujący z InnovateUK, zaprezentuje konwersję oleju napędowego na wodór w konstrukcji USV firmy SEA-KIT. Bramble Energy zaprojektuje i wyprodukuje zindywidualizowaną wersję ogniwa paliwowego z płytką drukowaną (PCBFC), która zostanie umieszczona w obudowie na terenie USV, aby zapobiec wnikaniu wody morskiej i korozji.

Dane zebrane z testów i prób morskich Maxlimer zostaną wykorzystane do projektowania i budowy podobnych USV, a także do budowy większych statków bezzałogowych w najbliższej przyszłości.

SEA-KIT przekazał, że zastosowanie źródła paliwa wodorowego w USV będzie pierwszym na świecie.

– SEA-KIT USV mają podwójny napęd hybrydowy dieslowo-elektryczny, z napędem pochodzącym z silnika elektrycznego zasilanego przez zespoły akumulatorów, które są ładowane przez generatory diesla na miejscu – powiedział Ben Simpson, dyrektor generalny SEA-KIT. – Ten projekt zastąpi jeden z generatorów diesla nową technologią wodorowych ogniw paliwowych firmy Bramble Energy i zademonstruje działanie na morzu z zerową emisją dwutlenku węgla.

SEA-KIT pozyskał dotację w ramach niedawnego konkursu Clean Maritime Demonstration Competition (CMDC) – Strand 2.

Mówi się, że posunięcie to jest częścią zobowiązania Wielkiej Brytanii w ramach strategii Clean Maritime Plan do zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych ze statków o co najmniej 50% do 2050 roku.

Partnerzy portalu

seatech_390x100_2022
aste_580x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.