• <
escort_980x120_gif_2020

Tomasz Chamera ponownie na czele Polskiego Związku Żeglarskiego

jm

19.09.2021 22:55 Źródło: własne
Strona główna Przemysł Jachtowy, Turystyka Morska, Żeglarstwo Morskie Tomasz Chamera ponownie na czele Polskiego Związku Żeglarskiego

Partnerzy portalu

Tomasz Chamera ponownie na czele Polskiego Związku Żeglarskiego - GospodarkaMorska.pl
Fot. mat. prasowe

Tomasz Chamera został w niedzielę ponownie wybrany prezesem Polskiego Związku Żeglarskiego. Podczas Sejmiku Sprawozdawczo-Wyborczego w Warszawie był jedynym kandydatem i otrzymał głosy 91 z 92 delegatów. Wybrano także 15-osobowy zarząd krajowej federacji.

50-letni Chamera z PZŻ związany jest od 2001 roku jako trener główny, dyrektor sportowy, wiceprezes ds. sportu, od 2017 roku pełniąc funkcję prezesa. W latach 2015-2021 był wiceprezydentem Europejskiej Federacji Żeglarskiej (EUROSAF). Od 2020 roku pełni funkcję wiceprezydenta Światowej Federacji Żeglarskiej (World Sailing). Z jej ramienia nadzorował organizację i przebieg rywalizacji żeglarskiej podczas tegorocznych igrzysk olimpijskich w Tokio.

Zawodowo związany jest z Akademią Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku, gdzie kieruje Zakładem Żeglarstwa. Jest absolwentem tej uczelni. W 2004 r. uzyskał tytuł doktora. Ukończył również studia podyplomowe dla menedżerów sportu oraz z zakresu psychologii sportowej.

– Wynik wyborów pozytywnie mnie zaskoczył i odbieram to jako potwierdzenie tego, że praca, jaką wraz z zarządem wykonaliśmy w minionej kadencji przyniosła spodziewany efekt. Dla mnie osobiście to nie tylko sukces, ale przede wszystkim zobowiązanie, bo wynik odzwierciedla nie tylko skalę zaufania, jakim zostałem obdarzony, ale też skalę oczekiwań środowiska żeglarskiego. Zakończona kadencja nie była łatwa, ale oceniam ją bardzo dobrze. W kontekście sportowym największym sukcesem okazał się srebrny medal olimpijski w klasie 470, bardzo też cieszą sukcesy i medale naszych młodzieżowców i juniorów w regatach rangi mistrzostw świata czy Europy. Zadbaliśmy też o stan finansów Polskiego Związku Żeglarskiego, uporządkowaliśmy sprawy związane z naszym majątkiem i myślę też, że jako związek staliśmy się reprezentantem wszystkich żeglarskich środowisk – powiedział po wyborach Tomasz Chamera.

Kreśląc plany działania w nadchodzącej kadencji prezes PZŻ podkreślił, że jednym z celów będzie praca nad upowszechnianiem i rozwojem żeglarstwa, tak aby grono ludzi żeglujących cały czas się powiększało.

– Nadal zamierzam też wspierać żeglarstwo amatorskie, zależy mi również na kontynuacji dobrej współpracy z sektorem publicznym m.in. z Ministerstwem Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, Polskim Komitetem Olimpijskim, samorządami i środowiskiem biznesowym – sprecyzował.

Źródło: PAP

Partnerzy portalu

taurus_sea_power_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.