• <
BOTA_2023

Schottel dostarczy napęd dla kanadyjskich promów elektrycznych

PMK

19.02.2021 11:47 Źródło: własne
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Przemysł Morski, Stocznie, Statki Schottel dostarczy napęd dla kanadyjskich promów elektrycznych

Partnerzy portalu

Schottel dostarczy napęd dla kanadyjskich promów elektrycznych - GospodarkaMorska.pl
fot. Schottel

Niemiecki producent, Schottel, zdobył kontrakt na dostawę głównej jednostki napędowej dla samochodowca budowanego dla kanadyjskiej firmy Western Pacific Maritime (WPM).

Zamówione przez Ministerstwo Transportu i Infrastruktury Kolumbii Brytyjskiej jednostki będą pływać po tamtejszym Jeziorze Kootenay. 

Prom zostanie wyposażony w jednostki napędowe Schottel TwinPropeller typu STP 150 L. Z pędnikiem o szerokości 1,1 metra, pozwolą one rozwinąć statki prędkość do 13,5 węzłów.

Statek o długości 89 metrów i szerokości 25 metrów będzie mógł pomieścić do 61. pojazdów i oczekuje się, że znacznie skróci czas oczekiwania na rejs.

Jak poinformowano, prom zostanie w pełni przerobiony na napęd elektryczny do 2030 roku, po zainstalowaniu zasilania z lądu i gotowości do codziennego użytku. W ramach CleanBC prowincja pracuje nad elektryfikacją floty promów śródlądowych do 2040 roku.

We wrześniu 2020 roku Rząd Kanady przyznał WPM kontrakt o wartości 62,9 mln USD na nowy prom z napędem elektrycznym. Projekt Kootenay Lake Ferry Service Improvements jest częściowo finansowany przez rząd Kanady w ramach projektów krajowych i regionalnych w ramach komponentu infrastruktury prowincjonalnej i terytorialnej funduszu New Building Canada Fund.

Nowy prom będzie gotowy do służby na początku 2023 roku z ponad dwukrotnie większą przepustowością niż MV Balfour, który zastąpi. MV Balfour zostanie wycofany ze służby.

W styczniu tego roku z fińską technologią Wartsila zakontraktowano również dostawę rozwiązania hybrydowego dla nowego promu.

Dziękujemy za wysłane grafiki.