• <
Baltexpo2023_duży

Ruszył projekt Rolls-Royca mający na celu rozwój ogniw paliwowych i paliw syntetycznych

PMK

26.08.2020 23:30
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Przemysł Morski, Stocznie, Statki Ruszył projekt Rolls-Royca mający na celu rozwój ogniw paliwowych i paliw syntetycznych

Partnerzy portalu

Ruszył projekt Rolls-Royca mający na celu rozwój ogniw paliwowych i paliw syntetycznych - GospodarkaMorska.pl
Rolls-Royce

Brytyjski Rolls-Royce wraz z firmą Power Systems z siedzibą w Friedrichshafen, utworzyli nową jednostkę organizacyjną o nazwie Power Lab, która będzie koncentrować się na opracowywaniu rozwiązań napędowych i energetycznych dla sektora morskiego i infrastruktury.

Firma planuje położyć silny nacisk na systemy ogniw paliwowych oraz produkcję i wdrażanie paliw syntetycznych.

- Postawiliśmy sobie za misję wykorzystanie trendów, które obserwujemy na naszych rynkach, poprzez tworzenie nowych rozwiązań napędowych i energetycznych, których szukają nasi klienci. Dlatego ważne jest, aby rozwój naszego portfolio produktów koncentrował się na nowych technologiach, które umożliwiają taką przyszłość - powiedział Andreas Schell, dyrektor generalny Rolls-Royce Power Systems.

Na czele nowej jednostki organizacyjnej firmy Rolls-Royce stoi dr Peter Riegger, który wcześniej kierował działem badań i technologii.

Jedna z nowych technologii w programie Power Lab obejmuje produkcję i wdrażanie paliw, opartych na odnawialnych źródłach energii (Power-to-X).

- Paliwa syntetyczne mogą wspierać działanie bezemisyjne netto zarówno obecnych, jak i przyszłych systemów napędowych i energetycznych, a także umożliwiać magazynowanie energii odnawialnej. Wierzymy w tę technologię i chętnie wspieramy jej rozwój - wyjaśnił dr Arne Schneemann, odpowiedzialny za wstępny rozwój w zespole Power Lab.

Power Lab również postawiło sobie za cel wykorzystanie ogniw paliwowych do wytwarzania energii.

- Pod względem ogólnej wydajności, ogniwo paliwowe jest niekwestionowanym liderem, a ponadto generuje bardzo niską lub zerową emisję - powiedział dr Philippe Gorse, którego zespół jest odpowiedzialny za prace koncepcyjne nad ogniwem paliwowym w laboratorium Power Lab.

etmal_790x120_gif_2020
pge_baltica_390x100_sg
gryfia_2023
AVEXON

Dziękujemy za wysłane grafiki.