• <
bulk_cargo_port_szczecin

Rumunia chce wybudować most pontonowy na granicy z Mołdawią by transportować zboże z Ukrainy

Strona główna Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski Rumunia chce wybudować most pontonowy na granicy z Mołdawią by transportować zboże z Ukrainy

Partnerzy portalu

Rumunia chce wybudować most pontonowy na granicy z Mołdawią by transportować zboże z Ukrainy - GospodarkaMorska.pl
Fot. Lutz Wernitz / Unsplash

Rząd Rumunii wybuduje we współpracy z władzami Mołdawii most pontonowy na granicznej rzece Prut w celu usprawnienia transportów towarowych z Ukrainy, głównie zboża.

Jak poinformował w poniedziałek sekretarz stanu w rumuńskim ministerstwie transportu Irinel Scriosteanu, nowa przeprawa powstanie w miejscu, gdzie do 1944 roku stał most pomiędzy wsią Bombata a miastem Leova. Został on zniszczony wskutek działań Armii Czerwonej.

Z mostu pontonowego, jak sprecyzował Scriosteanu, korzystać będą zarówno pojazdy do transportu osób, jak też samochody ciężarowe.

W ostatnich miesiącach rządy Rumunii i Mołdawii ogłosiły realizację szeregu projektów w sferze logistyki służących usprawnieniu transportu towarów z Ukrainy, szczególnie zboża. Z powodu rosyjskiej inwazji na Ukrainę ważny dla ekspedycji zboża z tego kraju przez Morze Czarne jest port w rumuńskiej Konstancy.

zat/ ap/

Partnerzy portalu

port_gdańsk_390x100_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.