• <
Nauta_top_1100x200

Rozpoczęły się targi SMM - w tym roku bezpłatna formuła online

ew

02.02.2021 11:20 Źródło: własne
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Stocznie, Statki Rozpoczęły się targi SMM - w tym roku bezpłatna formuła online
Rozpoczęły się targi SMM - w tym roku bezpłatna formuła online - GospodarkaMorska.pl

Od wtorku do piątku (2-5.02) można wziąć udział w SMM Digital czyli Międzynarodowych Targach Budowy i Wyposażenia Statków, Maszyn i Technologii Morskich SMM w Hamburgu w formule online. Zmiana charakteru wydarzenia jest oczywiście spowodowana drugą falą pandemii koronawirusa.

Sztuczna inteligencja, cyfryzacja, przetwarzanie danych, rozwój offshore i rola żeglugi w walce z kryzysem klimatycznym - to tylko niektóre tematy tegorocznych targów SMM. Cyfrowa konferencja jest dostępna od dziś na stronie smm-hamburg.com

Wszystkie panele dyskusyjne, prezentacje i wywiady są dostępne bezpłatnie, bez konieczności rejestracji. Przez cztery dni SMM DIGITAL wyemituje przyciągający uwagę program transmitowany na dwóch kanałach z udziałem najlepszych międzynarodowych mówców. Wszystkie konferencje będą transmitowane na żywo. Ponadto, wiele paneli dyskusyjnych i wywiadów zostało wcześniej nagranych w dedykowanym studiu SMM na terenie kompleksu wystawienniczego w Hamburgu.

Konferencje będą moderowane przez ekspertkę ds. digitalizacji - Carmen Hentschel oraz amerykańskiego dziennikarza Davida Patriciana.

Cały program będzie bezpłatny dla wszystkich uczestników. „Podjęliśmy decyzję, aby w tym roku udostępnić całą wiedzę ekspercką szerszej publiczności z branży - od znawców branży i entuzjastów SMM po uczestników, którzy po raz pierwszy postanowili wziąć udział w wydarzeniu. W takich trudnych czasach wydarzenie branżowe nie powinno być luksusem. ”- powiedział Claus Ulrich Selbach, dyrektor w Hamburg Messe und Congress GmbH.

Zróżnicowane tematów

Program konferencji obejmie wiodące tematy związane z sektorem morskim

Targi rozpoczną się od "Morskiego Szczytu Przyszłości" (Maritime Future Summit). Główne tematy obejmą sztuczną inteligencję, cyfryzację i duże zbiory danych. (2 lutego, 10: 30-14: 45)

Podczas Offshore Dialogue eksperci przedyskutują, w jaki sposób siła wiatru i oceanów możne zostać przekształcona w efektywny sposób w energię dla ludzkości. Ponadto, pojawią się tematy związane z technologiami monitorowania oceanów i przyjaznego dla środowiska demontażu sprzętu morskiego. (2 lutego, godz. 15:00 do 18:05)

Aspekty ekonomiczne będą w centrum uwagi podczas Tradewinds Digital Forum: redaktor Julian Bray i jego goście omówią sytuację na rynku statków kontenerowych oraz znaczenie kryteriów zrównoważonego rozwoju dla przyszłego finansowania statków. (2 lutego, od 13:00 do 15:55)

Podczas GMEC - Global Maritime Environmental Congress, eksperci branżowi wymienią się poglądami na temat roli żeglugi w walce z kryzysem klimatycznym. Gościnnie wystąpią przedstawiciele Fridays For Future i NABU, niemieckiego stowarzyszenia ochrony przyrody. (3 lutego, od 9:30 do 15:40)

W programie znajdziemy również międzynarodową konferencję poświęconą bezpieczeństwu i obronności morskiej MS&D, w której udział wezmą eksperci badający obecne i przyszłe zagrożenia na morzu, w tym cyberprzestępczość (4 lutego, godz. 9:30 - 17:00 oraz 5 lutego, godz. do 16:00)

SMM DIGITAL - opcje komunikacji i dyskusji

SMM DIGITAL składa się z dwóch kanałów online i konferencji związanych z poszczególnymi zagadnieniami. Widzowie paneli Conference Stream mogą przesyłać pytania online, które są następnie przedstawiane panelistom pod koniec każdej sesji. Ponadto, podczas całego SMM DIGITAL, widzowie mogą komunikować się ze sobą za pomocą funkcji Czatu.

Cały program można znaleźć na stronie: www.smm-hamburg.com

O SMM

Targi SMM są największą i najważniejszą imprezą światowego przemysłu okrętowego. Co dwa lata gromadzą światowych liderów budowy i remontu statków, produkcji najnowocześniejszego wyposażenia okrętowego, technologii i inżynierii morskiej. W trakcie wydarzenia mają swoją premierę najnowsze produkty i rozwiązania technologiczne. Ubiegłoroczna edycja targów zgromadziła ponad 2100 wystawców oraz 50000 odwiedzających profesjonalistów z całego świata.

Portal GospodarkaMorska.pl objął wydarzenie patronatem medialnym.


Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 35987,00 $ tona 1,87% 22 wrz
 Cynk 3018,00 $ tona 0,53% 22 wrz
 Aluminium 2886,00 $ tona 0,80% 22 wrz
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.