• <
siemens_gamesa_2022

Rozbudowa centrum logistycznego w sąsiedztwie Portu Gdynia

jm

08.11.2021 12:05
Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski Rozbudowa centrum logistycznego w sąsiedztwie Portu Gdynia

Partnerzy portalu

Rozbudowa centrum logistycznego w sąsiedztwie Portu Gdynia - GospodarkaMorska.pl
Fot. pomorskie.eu

Dzięki dofinansowaniu z Unii Europejskiej powiększy się Rumia Invest Park. 3,4 mln zł posłużą na przygotowanie nowych terenów dla działalności logistycznej magazynowej w pobliżu Portu Gdynia.

Umowę na dofinansowanie projektu podpisali marszałkowie województwa pomorskiego Mieczysław Struk i Józef Sarnowski oraz prezes zarządu Ruima Invest Park Agnieszka Rodak.

Umową objęty jest teren w północnej części Rumii, tuż przy granicy z Kosakowem, a więc w bezpośrednim sąsiedztwie Portu Gdynia. 8-hektarowy obszar zostanie uzbrojony i wyposażony w niezbędne media. Przewidywane są także prace ziemne tam, gdzie to konieczne, oraz wzmocnienie gruntów.

Jest to drugi etap projektu rozwoju Rumia Invest Parku. Jego łączna wartość to prawie 15 mln zł, z czego około 3,4 mln wykłada UE. Projekt ma być zakończony do końca 2023 roku. Jak podaje informacja Urzędu Wojewódzkiego, na terenie objętym pracami zlokalizowane zostaną trzy inwestycje realizowane przez małe i średnie przedsiębiorstwa.

Partnerzy portalu

port_gdańsk_bezpieczny_port_dla_biznesu_black_390x100_2020
Bollore_390x100_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.