• <
bulk_cargo_port_szczecin

Przez rumuńskie porty przeszło już ponad 120 tys. ton zboża z Ukrainy

gm

16.05.2022 20:29 Źródło: PAP
Strona główna Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski Przez rumuńskie porty przeszło już ponad 120 tys. ton zboża z Ukrainy

Partnerzy portalu

Przez rumuńskie porty przeszło już ponad 120 tys. ton zboża z Ukrainy - GospodarkaMorska.pl

Z rumuńskich portów wypłynęło już ponad 120 tys. ton zboża z Ukrainy od czasu najazdu Rosji na ten kraj - oszacował w poniedziałek rząd w Bukareszcie.

Jak poinformował minister spraw zagranicznych Rumunii Bogdan Aurescu, niemal wszystkie transporty ukraińskich zbóż kierowane są do Konstancy, gdzie znajduje się główny port kraju.

“To ważne działania podejmowane przez nas w celu przeciwdziałania kryzysowi żywnościowemu, który rysuje się na horyzoncie dla wielu państw” - stwierdził Aurescu, cytowany przez rumuńskie media.

W kwietniu przedstawiciele rządu Rumunii zapowiedzieli, że do końca 2022 r. należy spodziewać się szeregu przedsięwzięć zmierzających do rozbudowy infrastruktury portów tego kraju nad Morzem Czarnym oraz nad Dunajem. Inwestycje te miałyby usprawnić przesył towarów z Ukrainy do innych państw świata.

Zgodnie z planem rumuńskie władze zamierzają wyremontować co najmniej 90 odcinków tras kolejowych prowadzących do portu w Konstancy.

Fot. DepositphotosPartnerzy portalu

port_gdańsk_390x100_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.