Premier Rumunii Nicolae Ciuca wezwał w środę Niemcy do zwiększenia obecności wojskowej w regionie Morza Czarnego. Apel został skierowany podczas spotkania z przebywającym w Bukareszcie prezydentem RFN Frankiem-Walterem Steinmeierem.
Ciuca, dziękując za obecność niemieckich pilotów w siłach powietrznych NATO stacjonujących w Rumunii, zaznaczył, że „niemieckie wsparcie we wzmacnianiu bezpieczeństwa” regionu Morza Czarnego powinno być większe.
W lutym niemiecka armia skierowała do rumuńskiej bazy Kogalniceanu trzy myśliwce Eurofighter. Miesiąc później, w związku z inwazją Rosji na Ukrainę, liczba niemieckich samolotów w Rumunii została zwiększona o sześć kolejnych maszyn.
Rosyjskie bombowce nad Morzem Barentsa. Interweniowali Norwegowie
Szwedzka delegacja przylatuje do Polski rozmawiać m.in. o okrętach podwodnych
USA znów uderzyły w łódź domniemanych przemytników na Karaibach - dwie ofiary
Jak chronić porty i infrastrukturę energetyczną na morzu? [KONGRES POLSKIE PORTY 2030+]
PGZ Stocznia Wojenna zajmie się serwisem fregaty
Zmiana warty w COM-DKM. Uroczyste przekazanie obowiązków między admirałami