• <

Przewoźnicy zablokują drogę nad morze

rk

05.07.2024 13:07 Źródło: Zachodniopomorskie Stowarzyszenie Przewoźników Drogowych

Partnerzy portalu

Drogowcy mają zablokować w ramach protestu przejazd drogą S3 na węźle Pyrzyce. To kolejny raz, gdy w ten sposób chcą wyrazić swoje niezadowolenie w związku z ich zdaniem pogarszającą się sytuacją w branży transportowej. Protest organizuje Zachodniopomorskie Stowarzyszenie Przewoźników Drogowych.

Planowany protest jest kolejnym, który wiąże się z losem przewoźników. Ich zdaniem rząd nic nie robi w obliczu ich trudnej sytuacji, mimo zgłaszania uwag. W ich żądaniach znajdują się m.in. dofinansowania Protest to efekt, zdaniem transportowców, brak działań rządu w sprawie pogarszającej się sytuacji w branży. Przewoźnicy domagają się:

- natychmiastowego obniżenia składek ZUS na 24 miesiące (bez szkody dla pracowników i ich składek);

- dofinansowania wymiany tachografów;
- wprowadzenia stawek minimalnych za usługi transportowe;
- ograniczenia dostępu do zawodu przewoźnika, ograniczenie wydawania wypisów;
- wprowadzenia i egzekwowania zakazu rejestracji i działalności firm z kapitałem rosyjskim i białoruskim;
- wprowadzenia urzędowych terminów płatności za usługi transportowe i solidarnej odpowiedzialności za należności transportowe;
- uregulowania rynku pośredników transportowych;
- wakacji kredytowych i/lub leasingowych dla transportu tachografów;

Ministerstwo Infrastruktury zadeklarowało gotowość do pracy nad postulatami, jednak zdaniem stowarzyszenia nie wskazano konkretnych terminów realizacji żądań.

Przewoźnicy zamierzają protestować między 7:30 a 14:30 na drodze S3, na węźle drogowym Pyrzyce, blokując przejazd w kierunku Szczecina i węzła Gryfino. W związku z tym zostaną ustawione drogą wojewódzką przez Pyrzyce objazdy, prowadzące do Szczecina. Oznacza to wydłużenie przejazdu m.in. nad morze i do portu, o czym również informowano na portalach społecznościowych.

Fot. Depositphotos

Partnerzy portalu

port_gdańsk_390x100_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.