• <

Powstało nowe połączenie feederowe pomiędzy Gdynia Container Terminal / Hutchison Ports Gdynia a Hamburgiem.

02.07.2020 23:30 Źródło: GCT
Strona główna Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski Powstało nowe połączenie feederowe pomiędzy Gdynia Container Terminal / Hutchison Ports Gdynia a Hamburgiem.

Partnerzy portalu

Powstało nowe połączenie feederowe pomiędzy Gdynia Container Terminal / Hutchison Ports Gdynia a Hamburgiem.  - GospodarkaMorska.pl
fot. Gdynia Container Terminal S.A.

Od 30 czerwca 2020 X-Press Feeders dodał GCT do swojego serwisu GPX, który z częstotliwością 1 zawinięcia w tygodniu łączy porty w rotacji: Hamburg – Gdynia – Gdańsk – Hamburg. Połączenie obsługiwane jest przez statek mv X-Press Mulhacen o pojemności 809 TEU, który wczoraj (wtorek 30 czerwca 2020) po raz pierwszy zawinął na nasz terminal. Obsługa statku przebiegła szybko i bez najmniejszych zakłóceń.

Nawiązanie współpracy pomiędzy X-Press Feeders a GCT / Hutchison Ports Gdynia znacznie wzmocni różnorodność i dostępność połączeń morskich dla klientów terminalu. Pierwszym armatorem korzystającym z nowego połączenia został Ocean Network Express.

O GCT

Hutchison Ports Gdynia jest zlokalizowany przy Nabrzeżu Bułgarskim w Porcie Gdynia na terenie o łącznej powierzchni 19,6 ha z dostępem do 812 m nabrzeża. GCT posiada prawo wieczystego użytkowania gruntów do grudnia 2089 r. GCT jest właścicielem Nabrzeża Bułgarskiego o długości 620 m, w tym do przeładunku kontenerów 523 m. Obecnie, GCT oferuje 362 m nabrzeża o głębokości 13,5 m oraz 450 m o głębokości do 11,0 m.

Począwszy od 2005 roku Hutchison Ports realizuje w Porcie Gdynia szereg inwestycji, które zaowocowały przekształceniem stoczniowej spółki w nowoczesny terminal kontenerowy. Inwestycje te stanowią część programu rozwojowego mającego na celu zwiększenie wydajności i zdolności przeładunkowych Hutchison Ports Gdynia (GCT) oraz uzyskanie statusu czołowego terminalu kontenerowego w regionie nie tylko dla połączeń dowozowych i żeglugi bliskiego zasięgu, ale również dla bezpośrednich zawinięć statkami oceanicznymi.

Gospodarka Morska
Gdynia Container Terminal S.A.
bulk_cargo_port_szczecin

Partnerzy portalu

port_gdańsk_390x100_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.