• <

Zasilany LNG wycieczkowiec Costa Smeralda w końcu dostarczony

05.12.2019 20:15 Źródło: własne
Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski Zasilany LNG wycieczkowiec Costa Smeralda w końcu dostarczony

Partnerzy portalu

Zasilany LNG wycieczkowiec Costa Smeralda w końcu dostarczony - GospodarkaMorska.pl

Costa Cruises odebrał Costa Smeralda, pierwszy statek wycieczkowy marki napędzany skroplonym gazem ziemnym. Costa Cruises to włoska marka rejsowa Carnival Corporation, największej na świecie firmy wycieczkowej.

Ceremonia przekazania miała miejsce w stoczni Meyer Werft w Turku w Finlandii, gdzie zbudowano statek.

Wraz z dostawą Costa Smeralda staje się czwartym nowym statkiem Carnival Corporation w 2019 roku i drugim statkiem napędzanym LNG.

Costa Smeralda jest pierwszym z dwóch nowych siostrzanych statków na Costa Cruises, które można zasilać LNG w porcie i na morzu. Drugi statek, Costa Toscana, jest obecnie w budowie w Meyer Turku i ma zostać dostarczony w 2021 r.

Statek ma mieć długość 337 metrów i szerokość 42 metrów. Będzie to pierwszy przypadek wykorzystania silników hybrydowych z udziałem paliwa LNG na wycieczkowcach. LNG będzie przechowywane na pokładzie i używane do generowania całej energii podczas rejsu. Silniki będą zasilane skroplonym gazem Caterpillar/MaK, który spełnia najostrzejsze regulacje środowiskowe. Projektanci położyli także duży nacisk na energetyczną efektywność jednostki.

Costa Smeralda wyposażona zostanie nie tylko w innowacyjne silniki, ale także m.in. w oświetlenie LED i system odzyskiwania ciepła, a kadłub pomalowany będzie specjalnymi farbami, które zmniejszają jego opór pod wodą.

Statek będzie obsługiwał linię wycieczkową Costa Cruises, własność Carnival Corporaton. Jednorazowo na pokład zabierze aż 6 600 turystów, dla których przygotowano 2,6 tys. kabin.

Partnerzy portalu

port_gdańsk_bezpieczny_port_dla_biznesu_black_390x100_2020
okmarit_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.