• <

W 2018 roku wzrosła globalna liczba pasażerów wycieczkowców

PMK

10.04.2019 18:00 Źródło: własne
Strona główna Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski W 2018 roku wzrosła globalna liczba pasażerów wycieczkowców

Partnerzy portalu

W 2018 roku wzrosła globalna liczba pasażerów wycieczkowców - GospodarkaMorska.pl

Branża wycieczkowa kontynuowała dynamiczny wzrost na całym świecie, co widać po większej o 6,7 proc. liczbie przewiezionych pasażerów w 2018 roku - donosi stowarzyszenie Cruise Lines International Association (CLIA).

Jak poinformowano, w zeszłym roku na pokładach statków wycieczkowych podróżowało 28,5 mln pasażerów. Badania wykazały, że najczęściej podróżują osoby z Ameryki Północnej, z rocznym wzrostem liczby pasażerów o 9 procent w stosunku rocznym (r / r). Około 14,2 miliona pasażerów w tym okresie pochodziło z tego regionu świata, co stanowi 49,9 procent pasażerów na całym świecie.

Ponadto 25,1 proc. wszystkich pasażerów pochodziło z Europy, a następnie z Azji i Pacyfiku oraz Ameryki Południowej.

Podczas gdy sektor rejsów stanowi 2 procent całego globalnego przemysłu turystycznego, ten segment jest na bieżąco z międzynarodowymi trendami turystycznymi. Według najnowszego Światowego Barometru Turystyki UNWTO, międzynarodowe przyjazdy turystów wzrosły o 6 procent w 2018 roku, osiągając liczbę 1,4 mld, podczas gdy rejsy wzrosły o prawie 7 procent w tym samym czasie.

- Nic dziwnego, że rejsy wycieczkowe są na równi z ogólnym wzrostem turystyki międzynarodowej. Sprawiają one, że podróże zagraniczne są dostępne dla podróżnych na całym świecie i jest to widoczne w raporcie CLIA na temat pasażerów na całym świecie z 2018 roku - skomentowała Kelly Craighead, prezes i dyrektor generalny CLIA. - Od ponownego zainteresowania rejsami po Morzu Śródziemnym do znacznego wzrostu liczby rejsów przygodowych, turyści coraz chętniej podróżują rejsami - dodała.

bulk_cargo_port_szczecin

Partnerzy portalu

port_gdańsk_390x100_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.