• <
gryfia_70lat

Stena Edda rozpoczęła obsługę połączenia Liverpool-Belfast

ew

11.03.2020 08:00 Źródło: własne
Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski Stena Edda rozpoczęła obsługę połączenia Liverpool-Belfast

Partnerzy portalu

Stena Edda rozpoczęła obsługę połączenia Liverpool-Belfast - GospodarkaMorska.pl

Kolejny nowoczesny prom Stena Line wykonuje już rejsy po Morzu Irlandzkim. Stena Edda zadebiutowała wczoraj na trasie Liverpool (Birkenhead)-Belfast.

Stena Edda, która przed dwoma tygodniami dotarła do Europy z Chin po czterotygodniowej podróży, bardzo szybko przeszła wszystkie niezbędne testy oraz procedury. A już wczoraj, w godzinach wieczornych, wyruszyła w swój pierwszy rozkładowy rejs z Anglii do Irlandii Północnej. Dziś, we wczesnych godzinach porannych, jednostka dotarła do celu, a wieczorem powróciła do Liverpoolu.

„Dla firmy Stena Line, będącej największym przewoźnikiem w Europie, to bardzo ekscytujący moment. Morze Irlandzkie jest bardzo ważne dla naszej firmy i wciąż angażujemy się we wzmacnianie oraz rozwijanie naszych serwisów na tych trasach, by w ten sposób dostarczać naszym klientom najlepsze usługi związane z przewozem frachtu oraz najlepsze doświadczenia podróżnicze” - powiedział Paul Grant ze Stena Line, dodając, że wraz z wprowadzaniem kolejnych promów E-Flexer szwedzki przewoźnik staje się jednym z tych rynkowych graczy, którzy wyznaczają kierunek i kształtują branżę promową dla kolejnych pokoleń klientów.

Najnowszy nabytek we flocie Stena Line ma 215 metrów długości i dysponuje linią ładunkową o długości 3100 metrów. Prom może przyjąć na pokład 1000 pasażerów, którzy mogą korzystać ze 175 wygodnych kabin. Statek wyposażony jest w odrębny pokład dla 120 pojazdów osobowych. Na promie znajdują się kawiarnie, strefa zakupów oraz miejsce zabaw dla najmłodszych pasażerów. Na pokładzie numer 8. zlokalizowana została strefa lounge.

Prom Stena Edda jest największym promem, który kiedykolwiek obsługiwał połączenia na trasie Belfast-Liverpool. Prom dysponuje o 40 procent większą powierzchnią na pokładzie i oferuje 40 procent więcej kabin niż jednostki, które do tej pory obsługiwały tę linię. To wszystko idzie w parze z dużą efektywnością - przy znacznie większym potencjale przewozowym, statek zużywa o 30 procent mniej paliwa.

Stena RoRo podpisała umowy na dostawę łącznie dziewięciu promów E-Flexer. Pięć z nich będzie pływać w barwach Stena Line po Morzu Irlandzkim (pierwszy z nich, Stena Estrid, rozpoczął regularne rejsy na początku roku), a pozostałe zostaną wyczarterowane do Brittany Ferries (w sumie trzy jednostki) oraz do DFDS (jeden prom, który trafi do obsługi połączenia Calais-Dover). Jeszcze w tym roku gotowe będą kolejne dwa promy tej klasy. Pierwszym z nich będzie Galicia – statek, który na zasadach długoterminowej umowy czarterowej, zawartej ze Stena RoRo, trafi do Brittany Ferries. Galicia powinna zostać dostarczona operatorowi w III kwartale tego roku. Pod koniec 2020 r. ukończony zostanie następny E-Flexer, który powtórnie zasili flotę Stena Line. Tym razem będzie to Stena Embla, która, podobnie jak Stena Edda, będzie służyć pasażerom oraz przedsiębiorcom na trasie Liverpool- Belfast.

Stena Line to jeden z najważniejszych przewoźników promowych na świecie. Szwedzki armator, którego główna siedziba znajduje się w Goteborgu, obsługuje 20 połączeń promowych w różnych częściach Europy (Morze Bałtyckie, Morze Północne, Morze Irlandzkie). Promy operatora docierają m.in. do: Szwecji, Polski, Niemiec Danii czy Wielkiej Brytanii. Z naszego kraju Stena Line realizuje połączenia do Szwecji, oferując bardzo popularny serwis Gdynia-Karlskrona. Rezerwacji na przewozy promowe realizowane przez tego popularnego przewoźnika można dokonywać za pośrednictwem serwisu PROMYSKAT

Partnerzy portalu

port_gdańsk_bezpieczny_port_dla_biznesu_black_390x100_2020
okmarit_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.