• <

Rekordowo wysokie przeładunki kontenerów w Porcie Singapur

PMK

15.01.2020 20:42 Źródło: własne
Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski Rekordowo wysokie przeładunki kontenerów w Porcie Singapur

Partnerzy portalu

Rekordowo wysokie przeładunki kontenerów w Porcie Singapur - GospodarkaMorska.pl

Przeładunki kontenerów w 2019 roku osiągnęły najwyższy w historii poziom 37,2 mln TEU, mimo trudnej globalnej koniunktury gospodarczej napędzanej przez napięcia geopolityczne i wojny handlowe. To o 1,6% lepszy wynik niż w 2018 roku. Ogółem w 2019 roku port obsłużył 626,2 mln ton ładunku.

Wydajność bunkrowania w porcie była stała, rejestrując wielkość sprzedaży bunkra w wysokości 47,5 mln ton w 2019 r. W porównaniu do danych z poprzednich dwóch lat sprzedaż bunkra była nieco niższa.

Singapur, jeden z największych portów bunkrowych na świecie, jest świadkiem ogromnych kolejek, ponieważ statki czekają w kolejce na paliwa zgodne z przepisami IMO 2020. Nie wiadomo jeszcze jaki wpływ będzie to miało na wyniki sprzedaży bunkra w tym roku.

Urząd Morski i Portowy Singapuru poinformował, że czyszczenie zbiorników bunkierek odbywa się stopniowo. Władze ściśle współpracują z zainteresowanymi stronami z branży nad płynnym przejściem na dostawy paliwa zgodnego z wymogami.

Koszt oleju napędowego o wysokiej zawartości siarki w Singapurze spadł o 47% od połowy września, zgodnie z cenami Cockett Marine, ponieważ będzie on zabroniony zgodnie z nowymi przepisami, chyba że statki będą wyposażone w płuczki zmniejszające zanieczyszczenie.

Istnieje kilka alternatyw, aby pokonać zatory, ponieważ pobliskie porty w Malezji przygotowują się również do zmiany przepisów i czyszczenia swoich statków bunkrowych.

- Wyraźnie widzimy wpływ na infrastrukturę bunkrowania - powiedział Rahul Kapoor, szef badań morskich w IHS Markit w Singapurze.

Łączny tonaż statków pod banderą Singapuru osiągnął 97,3 mln GT w 2019 roku

Partnerzy portalu

port_gdańsk_bezpieczny_port_dla_biznesu_black_390x100_2020
okmarit_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.