• <

Marek Gróbarczyk uchylił zarząd komisaryczny w Polskiej Żegludze Morskiej

gm24

12.12.2019 17:08 Źródło: PAP
Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski Marek Gróbarczyk uchylił zarząd komisaryczny w Polskiej Żegludze Morskiej

Partnerzy portalu

Marek Gróbarczyk uchylił zarząd komisaryczny w Polskiej Żegludze Morskiej - GospodarkaMorska.pl

Minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk zdecydował, że z dniem 13 grudnia tego roku zakończy się zarząd komisaryczny w Polskiej Żegludze Morskiej i wydał w tej sprawie stosowne zarządzenie - poinformował w czwartek resort gospodarki morskiej.

Kilka godzin wcześniej służby prasowe PŻM informowały, że koniec zarządu komisarycznego ma nastąpić w lutym 2020 r.

"W związku z tym rozpoczyna się nowy etap działania przedsiębiorstwa. Z chwilą ustanowienia zarządu komisarycznego wszystkie normalnie funkcjonujące organy przedsiębiorstwa uległy rozwiązaniu, a ich kompetencje przejął zarządca oraz organ założycielski" - napisano w komunikacie ministerstwa.

Dodano, że wobec zakończenia programu naprawczego, aby przywrócić standardową działalność korporacyjną przedsiębiorstwa, należy wybrać jego statutowe organy, począwszy od zebrania delegatów, na wyborze dyrektora skończywszy.

"Na ręce dotychczasowego zarządcy komisarycznego Pawła Brzezickiego składamy podziękowania za zrealizowanie planu naprawczego w PŻM. Dzięki jego zaangażowaniu największy polski armator, który jeszcze kilka lat temu mierzył się z poważnymi kłopotami finansowymi, dziś umacnia się na światowym rynku" - napisano w komunikacie.

Resort wyjaśnia, że wszelkie kompetencje zarządcze w przejściowym okresie przejmie wyznaczony przez organ założycielski kierownik tymczasowy przedsiębiorstwa.

Partnerzy portalu

port_gdańsk_bezpieczny_port_dla_biznesu_black_390x100_2020
okmarit_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.