pc/Cushman & Wakefield
W związku z przeniesieniem oddziału na Śląsku z Mikołowa do Żor, firma cargo-partner spedycja sp. z o.o., świadcząca usługi w zakresie logistyki i transportu, wynajęła prawie 7 tys. mkw. powierzchni biurowo-magazynowej w Panattoni Parku w Żorach. cargo-partner spedycja będzie pierwszym najemcą w tej lokalizacji. Za transakcję odpowiedzialni byli Maciej Szczepański oraz Konrad Jacewicz z międzynarodowej firmy doradczej Cushman & Wakefield.
Cargo-partner to międzynarodowy dostawca rozwiązań informatyczno-logistycznych z główną siedzibą w Austrii, od 1998 roku obecny także w Polsce. Firma oferuje klientom usługi zintegrowanej logistyki oraz transportu towarów z wykorzystaniem różnych kanałów, w tym: transport lotniczy, morski, kolejowy i drogowy, obejmujące rozwiązania specjalistyczne, takie jak przewóz w temperaturze kontrolowanej, ładunków ponadgabarytowych i inne dostosowane do specyfiki każdej branży. Prowadzi również kompleksową sieć magazynów w Europie, Azji Południowo-Wschodniej, subkontynencie indyjskim i w USA.
– Relokacja cargo-partner spedycja do nowego obiektu, który będzie zlokalizowany przy DK81 oraz niecałe 7 km od wjazdu na autostradę A1 znacznie usprawni ich procesy logistyczne. Nowa lokalizacja najemcy stwarza dogodne warunki dostarczania towarów do południowych sąsiadów Polski, a także obsługi rynku Górnego Śląska – mówi Konrad Jacewicz, associate w Dziale Powierzchni Przemysłowych i Logistycznych Cushman & Wakefield.
Panattoni Park Żory to dwie hale magazynowe o łącznej powierzchni ponad 80 000 m kw., zlokalizowane niedaleko granicy czeskiej oraz autostrady A1 poniżej węzła Sośnica. Obiekt przystosowany będzie do magazynowania oraz lekkiej produkcji, a po zakończeniu, budynki spełnią najwyższe standardy ekologiczne i energetyczne, m.in. BREEAM.
Intensywny I kwartał w portach morskich - podsumowanie działań TSL Silesia
Raport: Kwiecień na rynku morskich przewozów kontenerowych
Chiny kupują porty i terminale na Jedwabnym Szlaku
Urząd Morski szuka wykonawcy pogłębiarki utrzymującej tor wodny na kanale żeglugowym przez Mierzeję
Wisła – barka jest teraz rozładowywana w porcie w Gdańsku
PRCiP Sp. z o.o. rozbudowuje część terminalu w Świnoujściu
Ropa brent | 64,38 $ | baryłka | 0,00% | 21:58 |
Cyna | 27480,00 $ | tona | -1,45% | 13 kwi |
Cynk | 2754,00 $ | tona | -0,18% | 13 kwi |
Aluminium | 2278,00 $ | tona | 1,06% | 13 kwi |
Pallad | 2680,00 $ | uncja | 0,00% | 21:57 |
Platyna | 1191,10 $ | uncja | 0,00% | 21:59 |
Srebro | 25,11 $ | uncja | 0,00% | 21:59 |
Złoto | 1731,30 $ | uncja | 0,00% | 21:59 |