• <
ATC_CARGO_TOP

Brexit: Nowe procedury P&O Ferries

Brexit: Nowe procedury P&O Ferries - GospodarkaMorska.pl

ew

Sprawa opuszczenia Unii Europejskiej przez Wielką Brytanię wciąż nie znika z pierwszych stron gazet, serwisów informacyjnych i portali internetowych. Armatorzy przygotowują się na różne scenariusze, włącznie z możliwością Brexitu bez umowy. Sprawdźcie, jakie rozwiązania przygotował P&O Ferries.

Zajrzyj na stronę P&O Ferries

Operator informuje, że wszystkie szczegółowe informacje na temat aktualnych działań w kwestii Brexitu zawarte są na stronie: BREXIT. Przedstawiciele P&O Ferries proszą także, aby ewentualne pytania kierować pod adresem: brexit@poferries.com

Strona jest aktualizowana na bieżąco o wszelkie potrzebne informacje do wprowadzania deklaracji do elektronicznej platformy oraz niezbędne procedury obowiązujące w poszczególnych portach.


Inne dokumenty w zależności od kraju


Jeśli wysyłasz ładunki do Wielkiej Brytanii i korzystasz z przepraw promowych oferowanych przez P&O Ferries, warto upewnić się, że kierowca wyposażony jest w specjalne dokumenty załadunku przed wjazdem do portu. Pamiętajcie, że inne dokumenty obowiązują podczas:

- deklaracji importu i eksportu towarów

- transportu dóbr

- transportu naczepy lub pustego pojazdu

Należy także mieć na uwadze, że obowiązek wprowadzenia poszczególnych informacji do systemu różni się w zależności od państwa.


Port w Calais

Przyjrzyjmy się, jakie obostrzenia obowiązują w porcie w Calais. Jeśli transportujesz wiele przesyłek jednym ładunkiem z Wielkiej Brytanii do Francji, niezbędne jest stworzenie koperty deklaracji, która będzie transportowana w tej samej jednostce transportowej (ciężarówka, naczepa itd.) By zasięgnąć szczegółowych informacji w tej kwestii należy odwiedzić stronę: https://pro.douane.gouv.fr/. Przy odprawie kierowca musi jedynie udostępnić kod kreskowy koperty, bez konieczności pokazywania wszystkich deklaracji.

W najbliższych dniach armator zadeklarował podanie dodatkowych informacji na temat procedur transportu towarów i wymagań rezerwacyjnych dla transportu komercyjnego w przypadku bezumownego Brexitu. Ukażą się one na specjalnym portalu: https://www.pofcustoms.com/ .


Europoort i port w Zeebrugge


P&O Ferries przypomina, że po nastąpieniu Brexitu obowiązkowa będzie rejestracja w portowym systemie PCS (Port Community System). Rejestracji dla przesyłek eksportowanych i importowanych w Europoorcie należy dokonywać z góry pod adresem: https://www.portbase.com/. Podobne zasady obowiązują w porcie Zeebrugge. Należy rejestrować się z góry pod adresem: https://rxseaport.eu/en/.

Źródło:
promy24.com
Port Gdynia - Budowa infrastruktury portowej do odbioru ścieków ze statków w Porcie Gdynia - 390x150
okmarit_390x100_gif_2020

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 31709,00 $ tona -3,03% 18 cze
 Cynk 2873,00 $ tona -3,00% 18 cze
 Aluminium 2374,00 $ tona -2,18% 18 cze
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59
port_gdańsk_sprzedaż_pge_390x100_2021

Dziękujemy za wysłane grafiki.