Podobnie jak dla wielu innych armatorów, tak i dla Stena Line tegoroczne lato było bardzo udane. Wzrosty, jakie armatorowi udało się uzyskać na niektórych trasach, były znacznie wyższe od pierwotnie zakładanych.
Szwedzki przewoźnik odniósł się szczególnie do rezultatów, które udało mu się osiągnąć na dwóch trasach. Chodzi o linie Frederikshavn-Goteborg i Grenå-Varberg. W czerwcu, lipcu i sierpniu panował na nich wzmożony ruch, a ostateczny wynik mocno przewyższył oczekiwania.
– Mieliśmy mocne wyniki na tych trasach od kilku lat. Obie wróciły w szczycie sezonu 2016 r. z wysokim wskaźnikiem dotyczącym ruchu. To pokazuje, że Szwecja jest bardzo popularnym kierunkiem dla Duńczyków, i odwrotnie – mówi Magnus Hallberg ze Stena Line.
Stena Line poinformowała, iż na trasie Frederikshavn-Goteborg szczególnie pozytywnym zaskoczeniem była liczba przewiezionych pojazdów. Okazała się ona o 3 procent lepsza niż przewidywano przed rozpoczęciem sezonu. Jednocześnie był to wynik aż o 10 procent większy niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Na trasie Grenå-Varberg ostateczny rezultat był zaś o 7 procent lepszy od przedsezonowych założeń.
Znakomite rezultaty udało się też w trakcie minionego sezonu uzyskać na innych trasach. Na linii Frederikshavn-Oslo ostateczny wynik dotyczący liczby przewiezionych pojazdów o 1 procent przewyższył przedwakacyjne plany. Co ciekawe, już teraz ogłoszono, że obecne tempo rezerwacji na resztę roku pozwala się spodziewać na tej trasie wyniku o 4 procent lepszego od wcześniejszych planów.
Stena Line jest szwedzkim koncernem promowym z siedzibą w Göteborgu. Operuje na 22 trasach, łączących 10 krajów, posiada 34 promy, zatrudnia ponad 5500 pracowników. Roczne obroty koncernu przekraczają 12 mld koron szwedzkich.
W Polsce Stena Line jest obecna od ponad dwóch dekad. Promy z charakterystycznym czerwonym kominem łączą Gdynię z Karlskroną w południowej Szwecji.
Port Haller tematem rozmów w Kongresie USA
00:04:03
Rekordowy tunel dnie Bałtyku połączy Niemcy i Danię w 2029 roku (wideo)
00:04:15
Największe kontenerowce świata - przegląd
Polski masowiec zderzył się z suwnicą i żurawiami
Bangladesz odmawia przyjęcia rosyjskiego statku z elementami elektrowni jądrowej
Prezesi portów: inwestycje pod kątem militarnym szansą na dodatkowy budżet
Eksperci: skutki gospodarcze brexitu były negatywne, ale bez załamania
10 lat od pierwszej komercyjnej dostawy do Terminala LNG w Świnoujściu
Ocean Network Express uruchamia połączenie kontenerowe z zawinięciami do Gdańska i Gdyni
Indeks CPPI Banku Światowego: dominacja chińskich portów kontenerowych [RAPORT]
Przeładunki portowe a dbałość o Bałtyk. Premiera ważnej publikacji podczas Kongresu Polskie Porty 2030