• <
Kongres_Polskie_Porty_2030

PKP Cargo w ’22 chce mieć 60-65 proc. udział w rynku krajowym - prezes

ew

29.03.2018 11:17 Źródło: PAP
Strona główna Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski PKP Cargo w ’22 chce mieć 60-65 proc. udział w rynku krajowym - prezes

Partnerzy portalu

PKP Cargo w ’22 chce mieć 60-65 proc. udział w rynku krajowym - prezes - GospodarkaMorska.pl

PKP Cargo chce mieć 60-65 proc. udział w rynku krajowym pod względem pracy przewozowej w 2022 r. - poinformował prezes spółki Czesław Warsewicz. W nadchodzących latach grupa chce rozwijać się organicznie oraz poprzez przejęcia i akwizycje.

„Polska gospodarka jest rozpędzona, dlatego chcemy wykorzystać potencjał hossy przewozowej. Grupa PKP Cargo chce systematycznie zwiększać udział w krajowym rynku, w 2022 r. chcemy mieć 60-65 proc. udział w rynku krajowym pod względem pracy przewozowej” - powiedział na konferencji Warsewicz.

W prezentacji inwestorskiej podano, że w 2017 r. udziały rynkowe Grupy PKP Cargo według pracy przewozowej w Polsce wyniosły 51,6 proc. Oczekiwany udział grupy w 2018 r. to 53,9 proc.

„W nadchodzących latach PKP Cargo chce rozwijać się organicznie oraz poprzez przejęcia i akwizycje. Mamy potencjał do rozwoju zarówno na rynku krajowym, jak i w regionie” - powiedział prezes.

Zapytany o potencjalne akwizycje, prezes powiedział: „W tej chwili pracujemy nad dużym projektem logistycznym typu joint-venture, który wzmocni naszą pozycję m.in. w ramach Jedwabnego Szlaku. Szczegóły tego projektu zostaną podane najdalej do końca tego roku. Oprócz tego mamy jeszcze kilka innych projektów, które analizujemy. Interesują nas zarówno projektu na rynku krajowym, jak i na rynku europejskim”.

Dziękujemy za wysłane grafiki.