Jak podają media, grupa Onorato Armatori planuje wzmocnić flotę posiadanego operatora promowego Moby Lines poprzez zakup dwóch rosyjskich promów: PRINCESS MARIA oraz SPL PRINCESS ANASTASIA. Oba statki są obecnie eksploatowane przez przewoźnika St Peter Line.
Prom PRINCESS MARIA został zbudowany w fińskim Turku w 1981 roku. Właścicielem jednostki mogącej zabrać na pokład 1,670 pasażerów oraz posiadającej 1,000 linii załadunkowej był od 1990 roku DFDS Scandinavia. Od 2010 roku prom obsługuje natomiast trasę pomiędzy Helsinkami a Sankt Petersburgiem dla operatora promowego St Peter Line.
Statek SPL PRINCESS ANASTASIA został również zbudowany w Turku w roku 1986. Przez kilka lat należał do linii P&O Ferries i obsługiwał połączenie Portsmouth-Bilbao pod nazwą PRIDE OF BILBAO. Następnie jednostka została w 2010 roku sprzedana operatorowi St Peter Line pływając na trasie Sztokholm-Tallinn-Saint Petersburg-Helsinki. Prom jest w stanie przewieźć 2500 pasażerów i posiada ponad 1,000 metrów linii załadunkowej.
„Logistyka lubi ciszę”. Czy przepisy stoją na przeszkodzie rozwoju branży logistycznej? [KONGRES POLSKIE PORTY 2030+]
Polska bramą do Europy Środkowo-Wschodniej [KONGRES POLSKIE PORTY 2030+]
Aż 420 dzieci biegało po terminalu kontenerowym. VI ONE Terminal Run Gdynia Hutchison Ports wspiera szkoły i fundacje
Kongsberg dostarcza zaawansowany system VTS dla Wielkiego Bełtu
Kongres Polskie Porty 2030+. Relacja LIVE dzień 2.
IMO ewakuuje marynarzy, którzy utknęli w cieśninie Ormuz