• <
port_rezerwa_mega_1100_200

DSV wspiera Czerwony Krzyż w pomocy ofiarom huraganu Irma

pc

26.10.2017 15:10 Źródło: własne
Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski DSV wspiera Czerwony Krzyż w pomocy ofiarom huraganu Irma
DSV wspiera Czerwony Krzyż w pomocy ofiarom huraganu Irma - GospodarkaMorska.pl

W ramach globalnej współpracy DSV z Czerwonym Krzyżem operator przetransportował sprzęt niezbędny do utworzenia obozu dla ofiar katastrofy we Florida Keys. Pomoc zorganizowana w zaledwie 48 godzin pozwoliła na utworzenie tymczasowego schronienia dla 80 osób na okres kolejnych trzech miesięcy.

Informacja o potrzebie pilnej organizacji pomocy pojawiła się w piątek wieczorem, a już dwie doby później zorganizowany został transport wszystkich materiałów niezbędnych do budowy obozu dla ofiar katastrofy. Obejmowały one różnorodne elementy, począwszy od namiotów, przez sprzęt do uzdatniania wody, aż po pralki i toalety, a całość materiałów pochodziła z magazynu DSV w Øm w Danii, który przechowuje zasoby duńskiego Czerwonego Krzyża.

Jesper Ranch, Kierownik ds. Reagowania na Katastrofy z Duńskiego Czerwonego Krzyża podkreśla znaczenie sprawnego planowania: „Działamy w ekstremalnych warunkach i kiedy przychodzi potrzeba niesienia pomocy, liczy się każda godzina. Wtedy całość naszych działań jest organizowana w oparciu o informację, kiedy będziemy w stanie wysłać samolot do miejsca dotkniętego katastrofą”.

Dla DSV, jako partnera do spraw pomocy humanitarnej dla Czerwonego Krzyża, największe znaczenie ma szybkie zapewnienie bezpiecznego, niezawodnego i wydajnego transportu i usług logistycznych. Wysyłka sprzętu po huraganie Irma dotarła na lotnisko w Miami, skąd została następnie przetransportowana do Florida Keys.

Jesteśmy dumni, że możemy przyczynić się do efektywnego działania tak sprawnej organizacji, jaką jest Czerwony Krzyż. Oni znają się na pomocy ofiarom klęsk żywiołowych, my znamy się na sprawnym transporcie i logistyce. Działając wspólnie jesteśmy w stanie dotrzeć do potrzebujących tak szybko, jak tylko jest to możliwe - mówi Thomas Susé, kierujący działaniami CSR Grupy DSV.

Skutki huraganu Irma dotknęły w sumie ponad miliona osób. Aby zapewnić jak najlepszą pomoc, Czerwony Krzyż posiada delegatów, techników, logistyków oraz kilka tysięcy ochotników obecnych na obszarach dotkniętych klęską. Są oni odpowiedzialni za budowę obozu oraz dalszą pomoc na przestrzeni kolejnych trzech miesięcy, zgodnie z zapotrzebowaniem osób dotkniętych następstwami huraganu.

DSV, poza świadczeniem bezpłatnej obsługi magazynowej oraz logistycznej na rzecz Czerwonego Krzyża oraz jego 30 krajów współpracujących, przekazał także dotację na rzecz wsparcia działań pomocowych dla ofiar huraganu Irma.

Grupa DSV jest globalnym dostawcą usług transportowych i logistycznych, posiadającym biura oraz oddziały w ponad 80 krajach na sześciu kontynentach, świadczącym każdego dnia usługi dla tysięcy klientów. DSV posiada globalny zasięg, ale w codziennej pracy koncentruje się na tym, aby lokalnie być zawsze blisko potrzeb i oczekiwań swoich klientów.

Port Gdynia - Budowa infrastruktury portowej do odbioru ścieków ze statków w Porcie Gdynia - 390x150
port_gdańsk_deepwater_2021_390x100

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 40250,00 $ tona -1,71% 26 lis
 Cynk 3330,00 $ tona -2,94% 26 lis
 Aluminium 2618,00 $ tona -4,45% 26 lis
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.