pc
Czarnogórska Rada ds. Prywatyzacji wyraziła zamiar anulowania przetargów na sprzedaż udziałów w spółkach Luka AD Bar, operatora największego w Czarnogórze portu, oraz AD Montecargo, kolejowego przewoźnika cargo. Grupa OT Logistics, która zakończyła w marcu negocjacje w sprawie nabycia udziałów w obu spółkach, przyjmuje decyzję władz Czarnogóry z zaskoczeniem.
O swej decyzji Rada ds. Prywatyzacji poinformowała podczas poniedziałkowej konferencji prasowej. Zamiar anulowania przetargu jest dla OT Logistics zupełnie niezrozumiały w świetle dotychczasowego przebiegu postępowania i zakończonych porozumieniem negocjacji. Wszelkie dodatkowe informacje zostaną przekazane po zbadaniu sprawy przez spółkę i uzyskaniu wyjaśnień od strony czarnogórskiej.
– Decyzja nowego rządu Czarnogóry jest dla nas zaskoczeniem, szczególnie w kontekście pełnej transparentności procesu prywatyzacji. Negocjacje w sprawie zakupu udziałów zostały zakończone w marcu i nie otrzymywaliśmy wcześniej żadnych sygnałów o możliwości anulowania transakcji – mówi Zbigniew Nowik, Prezes Zarządu OT Logistics.
Grupa OT Logistics zakończyła negocjacje z rządem Czarnogóry w sprawie nabycia udziałów w porcie w Barze oraz w AD Montecargo pod koniec marca. Na podstawie dokonanych ustaleń OT Logistics miało nabyć 30 % udziałów w Luka AD Bar za 8,52 mln euro oraz 51 % udziałów w AD Montecargo za 2,5 mln euro. Dodatkowo spółka zobowiązała się do przeprowadzenia w obu spółkach programów inwestycyjnych i modernizacyjnych wartych w sumie ok. 17,45 mln euro.
OT Logistics S.A. to polska firma z ponad 70-letnim doświadczeniem. Wraz ze spółkami tworzącymi Grupę Kapitałową OT Logistics jest największym operatorem portowym w Polsce i na południowym Bałtyku oraz liderem w transporcie wodnym śródlądowym, od Kaliningradu w Rosji, po porty w Niemczech i Holandii. Grupa skupia również podmioty wyspecjalizowane w transporcie drogowym, kolejowym, a także spedycji i logistyce. OT Logistics jest również największym branżowym udziałowcem portu morskiego Luka Rijeka w Chorwacji. W 2016 r. Grupa wypracowała 712,1 mln zł skonsolidowanych przychodów ze sprzedaży, a jej zysk netto wyniósł 10,0 mln zł. Akcje OT Logistics od 2013 r. są notowane na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.
00:04:49
Pogłębiarka Breydel po pracach przy tunelu Fehmarnbelt wpłynęła do Gdańskiej Stoczni Remontowej
00:04:03
Rekordowy tunel dnie Bałtyku połączy Niemcy i Danię w 2029 roku (wideo)
00:04:15
Największe kontenerowce świata - przegląd
Polski masowiec zderzył się z suwnicą i żurawiami
Bangladesz odmawia przyjęcia rosyjskiego statku z elementami elektrowni jądrowej
Bloomberg: Co najmniej osiem statków płynących omańskim torem cieśniny Ormuz zawróciło
Bulk Cargo z nowym rekordem. Efekty rozbudowy nabrzeży i infrastruktury coraz bardziej widoczne
W piątek (3 lipca) specjalny LIVE - zobacz, czym zaowocował Hackathon Morski!
„Logistyka lubi ciszę”. Czy przepisy stoją na przeszkodzie rozwoju branży logistycznej? [KONGRES POLSKIE PORTY 2030+]
Polska bramą do Europy Środkowo-Wschodniej [KONGRES POLSKIE PORTY 2030+]
Aż 420 dzieci biegało po terminalu kontenerowym. VI ONE Terminal Run Gdynia Hutchison Ports wspiera szkoły i fundacje