• <
PZT_1100x200_gif_2020

500 domów tymczasowych z magazynu DSV do Iraku (foto)

Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski 500 domów tymczasowych z magazynu DSV do Iraku (foto)
500 domów tymczasowych z magazynu DSV do Iraku (foto) - GospodarkaMorska.pl

pc

13.11.2018 Źródło: własne

Transport pół tysiąca składanych domków wyruszył w zeszłym tygodniu wprost z gdańskiego oddziału DSV Solutions do zniszczonego działaniami wojennymi Mosulu. Organizatorem pomocy jest Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej, a projekt sfinansował polski rząd.

Gotowe do samodzielnego montażu domy zostały załadowane na 10 ciężarówek, które w ciągu kolejnych trzech tygodni pokonają ponad 4 tysiące kilometrów i dotrą do Iraku na początku grudnia. Ładunek w postaci 500 modułowych domów objął w sumie tysiąc kartonów o łącznej wadze około 88 ton. Posłużą one za schronienie dla mieszkańców zniszczonego wojną Mosulu na czas odbudowy miasta.

Te innowacyjne modułowe konstrukcje zostały stworzone w ramach projektu Better Shelter, prowadzonego przez Ikea Foundation we współpracy z UNHCR (UN Refugee Agency). Jest to wyjątkowa inicjatywa, polegająca na przygotowaniu gotowych zestawów do budowy domów dla uchodźców, które są następnie wysyłane do najbardziej odległych zakątków świata. Rola DSV Solutions od 2015 r. obejmuje kompletację komponentów od dostawców z różnych krajów oraz tworzenie zestawów do samodzielnego montażu w dowolnym miejscu i to praktycznie bez użycia narzędzi. Jeden dom mieści się w dwóch paczkach i można go złożyć w jeden dzień – mówi Michał Michalski, Dyrektor ds. Rozwoju Biznesu, DSV Solutions.

Każdy z domów ma 17,5 metrów kwadratowych i jest w stanie pomieścić pięć osób. Modułowa konstrukcja pozwala także na łączenie kilku domów ze sobą, co pozwala na utworzenie większej przestrzeni użytkowej na doraźne potrzeby społeczne jak szkoła lub szpital. Całość została wykonana z ognioodpornych komponentów poliuretanowych i jest wyposażona w panele solarne, pozwalające na bezkosztowe zasilanie. Tymczasowe schronienia są proste w montażu, a ich żywotność jest szacowana na okres od 3 nawet do 5 lat.

Jako operator logistyczny jesteśmy niezmiernie dumni z możliwości obsługi tego projektu, który warto zaznaczyć, jest obarczony niespotykaną do tej pory skalą odpowiedzialności. Wyobraźmy sobie sytuację, w której skompletowany zestaw do montażu domu jest przeładowywany na lotniskach wojskowych, transportowany w konwojach i trafia finalnie do rodziny, która ostatnie miesiące spędziła w dramatycznie trudnych warunkach. Dostawa takiego domu jest dla nich ratunkiem i możliwością godnego funkcjonowania. Rolą DSV Solutions jest zagwarantować, że w momencie dostawy nie okaże się, że w gotowej paczce brakuje śruby, czy elementu konstrukcyjnego, kluczowego do sukcesu całego przedsięwzięcia - mówi Maciej Walenda, Executive Vice President CEE and Russia, DSV Solutions.

Wartość zakupionych na potrzeby realizacji tego projektu domów to ponad 3 mln złotych. Pomoc dla Iraku została sfinansowana z budżetu państwa za pośrednictwem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, a projekt jest realizowany przez Fundację Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej. Dystrybucję domów na miejscu wśród potrzebujących rodzin zapewni UNHCR.

Grupa DSV jest globalnym dostawcą usług transportowych i logistycznych, posiadającym biura oraz oddziały w ponad 80 krajach na sześciu kontynentach, świadczącym każdego dnia usługi dla tysięcy klientów. DSV posiada globalny zasięg, ale w codziennej pracy koncentruje się na tym, aby lokalnie być zawsze blisko potrzeb i oczekiwań swoich klientów.

Źródło:
własne
Port Gdynia - Budowa infrastruktury portowej do odbioru ścieków ze statków w Porcie Gdynia - 390x150
port_gdańsk_sprzedaż_pge_390x100_2021

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 33686,00 $ tona 1,78% 11 maj
 Cynk 3004,00 $ tona -1,09% 11 maj
 Aluminium 2549,00 $ tona -0,62% 11 maj
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.