• <
Kongres Polskie Porty 2030 edycja 2024

Portugalia. Rekordowa wartość inwestycji w magazyny logistyczne – 563 mln euro

gm

24.08.2022 21:37 Źródło: PAP
Strona główna Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski Portugalia. Rekordowa wartość inwestycji w magazyny logistyczne – 563 mln euro

Partnerzy portalu

Portugalia. Rekordowa wartość inwestycji w magazyny logistyczne – 563 mln euro - GospodarkaMorska.pl

Rekordowe środki zostały w Portugalii w 2022 r. zainwestowane w zakup magazynów logistycznych. Łączna wartość tych inwestycji to 563 mln euro - wynika z szacunków konsultingowej spółki CBRE przytaczanych przez lizbońskie media.

Z danych CBRE wynika, że pomiędzy 1 stycznia a 31 lipca 2022 r. w Portugalii dokonano zakupu magazynów logistycznych o łącznej wartości 563 mln euro.

Jak poinformował Nuno Nunes z kierownictwa portugalskiego oddziału spółki CBRE, do końca 2022 r. wartość transakcji w zakup powierzchni magazynowych w Portugalii przekroczy poziom co najmniej 700 mln euro.

"Tego typu kwota nigdy jeszcze nie została wydana w Portugalii na magazyny logistyczne (...). Nie jest wykluczone, że będzie ona wyższa i przekroczy nawet 800 mln euro" - dodał Nunes.

Jak ustalił lizboński tygodnik "Expresso", wśród zakupionych w tym roku magazynów logistycznych są zarówno wybudowane wcześniej placówki, jak i obiekty aktualnie konstruowane. Wskazał, że obecnie w Portugalii powstają magazyny o łącznej powierzchni 350 tys. mkw.

Według komentatorów fenomen rosnącego zainteresowania magazynami logistycznymi w Portugalii ma związek ze zmianami w łańcuchach dostaw spowodowanymi rozpoczętą w lutym br. rosyjską inwazją na Ukrainę.

Fot. Depositphotosbulk_cargo_port_szczecin

Partnerzy portalu

Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna
port_gdańsk_390x100_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.