• <

Niemcy gromadzą gaz; magazyny zapełnione w ponad 65 procentach; celem 75 procent

gm

25.07.2022 14:53
Strona główna Energetyka Morska, Wiatrowa, Offshore Wind, Offshore Oil&Gas Niemcy gromadzą gaz; magazyny zapełnione w ponad 65 procentach; celem 75 procent

Partnerzy portalu

Niemcy gromadzą gaz; magazyny zapełnione w ponad 65 procentach; celem 75 procent - GospodarkaMorska.pl

Szef Federalnej Agencji ds. Sieci, Klaus Mueller, wyraził zadowolenie z obecnego tempa napełniania niemieckich magazynów gazu. Poziom wypełnienia w sobotę wyniósł 65,91 proc. Jednak zapełnienie magazynów w 95 procentach do listopada uważa za nierealistyczne. Celem jest teraz osiągnięcie 75-procent do września.

Zbiorniki gazu są "wreszcie z powrotem na właściwej ścieżce magazynowania" - napisał Mueller w poniedziałek na Twitterze. Celem jest teraz osiągnięcie 75-procent do pierwszego września.

Podczas czasowego wstrzymania dostaw rosyjskiego gazu przez bałtycki gazociąg Nord Stream 1 z powodu prac konserwacyjnych, w Niemczech magazynowano gaz, ale na bardzo niskim poziomie. Aby uniknąć niedoborów w zimie, Niemcy chcą jak najszybciej zapełnić magazyny. Poziom 95 procent powinien zostać osiągnięty do 1 listopada.

Jednak Mueller, uważa, że cel, jakim jest napełnienie zbiorników gazowych na poziomie 90 lub 95 procent do 1 listopada, jest nierealny - pisze agencja dpa. Na kryzysowym szczycie rządu landu Badenia-Wirtembergia w poniedziałek Mueller miał - według uczestników spotkania - powiedzieć, że jeśli pozostanie tak, że wykorzystywane jest 40 proc. przepustowości połączenia gazociągu Nord Stream 1, to w najlepszym przypadku można osiągnąć maksymalnie 80 do 85 procent zapełnienia.

Fot. Depositphotos

seaway7
aste_390x150_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.