Port w Tallinie wypłaci dywidendę z 75% zysków uzyskanych w poprzednim roku obrotowym. Wysokość dywidendy to 7,3 centa za akcję.
Łącznie w ramach dywidendy port w Tallinie (Tallinna Sadam) wypłaci 19,2 miliona euro, co stanowi 75% zysku wypracowanego w zeszłym roku. Właścicielem większości udziałów w porcie jest państwo, które posiada 67% własności.
Jak podał dyrektor generalny portu w Tallinie, Valdo Kalm, na wypracowanie zysku wpłynęło ożywienie rejsów pasażerskich po pandemii, co nastąpiło szybciej, niż oczekiwano.
– W sektorze towarowym, oprócz negatywnych skutków wojny na Ukrainie, widzimy również szanse na rozwój inne rodzaje ładunków. Pomimo tych kryzysów nadal jesteśmy rentowną firmą, a nasza silna pozycja pozwala nam po raz kolejny przekroczyć złożoną obietnicę dywidendy – powiedział Kalm.
W zeszłym roku obroty portu w Tallinie wzrosły o 11 procent do 121,7 mln euro. Zysk wyniósł 25,6 mln euro, o 0,1% mniej niż rok wcześniej.
Fot. Depositphotos
Logistyczne bajpasy Cieśniny Ormuz. Armatorzy, logistycy i operatorzy terminali zbudowali alternatywne kanały logistyczne [ANALIZA]
Czerwiec na T5: roboty palowe zakończone
Kolejny polski port do przebudowy. Tym razem Tolkmicko
Żegluga przez Cieśninę Malakka swobodna i bez opłat
Morska konsolidacja i dywersyfikacja przez fuzję Duńczyków z Norwegami
Bloomberg: Co najmniej osiem statków płynących omańskim torem cieśniny Ormuz zawróciło