• <

Port Szczecin-Świnoujście "partnerem kluczowym" piłkarskiej Pogoni Szczecin

Strona główna Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski Port Szczecin-Świnoujście "partnerem kluczowym" piłkarskiej Pogoni Szczecin

Partnerzy portalu

Fot. Markoowqq / Wikimedia

Logo Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście znajdzie się na koszulkach Pogoni Szczecin na sezon 2024/25. Klub poinformował we wtorek, że ZMPSiŚ został „partnerem kluczowym” Pogoni. Strony nie ujawniły wartości umowy, zasłaniając się tajemnicą handlową.

O pozyskaniu sponsora, który będzie reklamował się na koszulkach piłkarzy Pogoni od sezonu 2024/25, klub poinformował komunikatem prasowym. „Miło nam poinformować, że Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA został naszym Partnerem Kluczowym. To kolejny rozdział wspólnej historii i zarazem wymowny dowód potwierdzający wieloletnią, silną relację” – napisano w komunikacie.

Wyjaśniono, że logotyp ZMPSiŚ znajdzie się na przodzie koszulek meczowych, w ich dolnej części. Znak graficzny Portu Szczecin – Świnoujście zastąpi logo jednego z bukmacherów, który reklamował się m.in. na strojach piłkarzy Pogoni przez ostatnie dwa sezony. O zakończeniu współpracy z firmą bukmacherską klub poinformował 30 czerwca.

W poniedziałek (1 lipca) Pogoń zaprezentowała komplet strojów na nowy sezon, ale bez reklam sponsorów. Dziś przekazano, że koszulki meczowe zostaną „niebawem” uzupełnione o logotyp nowego partnera.

Szczegółów umowy marketingowej nie ujawniono. Rzecznik prasowy Pogoni Krzysztof Ufland poinformował PAP, że „kwestie”, których nie podano do publicznej wiadomości, są objęte tajemnicą handlową. Rzeczniczka prasowa ZMPSiŚ Monika Woźniak-Lewandowska udzieliła podobnej odpowiedzi. Wyjaśniła, że umowa obowiązuje do końca roku kalendarzowego.

Miejsce na koszulkach, które zajmie teraz ZMPSiŚ, w poprzednich sezonach mogło kosztować 1-1,2 mln zł.

„Z moich informacji wynika, że poprzedni sponsor płacił ponad milion złotych za sezon” – powiedział PAP Daniel Trzepacz, redaktor naczelny serwisu Pogoń Sport Net.

W komunikacie prasowym Pogoń przypomina, że współpraca klubu z ZMPSiŚ trwa od wielu lat. Port wspiera Akademię Pogoni Szczecin, drużyny dziecięce i młodzieżowe, reklamuje się na stadionie podczas meczów ligowych. Razem z Pogonią organizował m.in. pikniki z okazji Dnia Dziecka czy Sportowe Pożegnanie Lata.

Związki Pogoni z portem sięgają lat 50. XX wieku, kiedy największy klub sportowy regionu zaczął być współfinansowany przez przedsiębiorstwa z branży morskiej. Od kilku dekad drużyna Pogoni znana jest również ponad nazwą „Portowcy”.

„Jest szczególnie cenne, ze Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście SA swoim wsparciem objął lata temu naszych młodych adeptów, a dziś dokłada kolejna potężną cegiełkę do funkcjonowania klubu – wspierając nas w jeszcze szerszym zakresie. Dziękujemy, ze w przyszłość możemy spoglądać z optymizmem” – napisano w komunikacie.

Pogoń od czterech lat poszukuje partnera strategicznego, który reklamowałby się w centralnej części koszulek. W 2020 r. z tego przywileju zrezygnowała Grupa Azoty - Police. Państwowa spółka wspierała szczeciński klub od 2013 r. Informując o zakończeniu współpracy z Pogonią zarząd GA Police wyjaśniał: „Decyzja ta wynika z przeprowadzonej analizy osiąganych korzyści wizerunkowych. Nie bez znaczenia pozostają także wyniki drużyny, która od dłuższego czasu nie osiąga zakładanych przez spółkę celów sportowych".

Przed sezonem 2023/24 najbardziej eksponowane miejsce na koszulkach udostępniono wieloletniemu sponsorowi klubu – firmie Toyota Kozłowski, którą nazwano „partnerem głównym”. Podkreślano, że Pogoń nadal zabiega o „partnera strategicznego”, który będzie miał zagwarantowane najbardziej eksponowane miejsce na strojach piłkarzy.

Budżet Pogoni na poprzedni sezon szacowany był na ponad 73 mln zł, co oznacza, że szczeciński klub pozostał wśród czterech najbogatszych klubów ekstraklasy.

Organizator rozgrywek, Ekstraklasa SA , w minionym sezonie wypłacił Pogoni 16 mln 363 tys. zł.

Portowcy zajęli 4 miejsce w lidze. Wystąpili też w finale Pucharu Polski, przegranym po dogrywce z Wisłą Kraków.

tma/ sab/

Partnerzy portalu

port_gdańsk_390x100_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.