• <
Kongres Polskie Porty 2030 edycja 2024

Port Łeba zmieni swoje granice? Ministerstwo Infrastruktury wspiera inwestycje w obsługę serwisową farm wiatrowych

rk

10.04.2024 13:28 Źródło: Rządowe Centrum Legislacyjne
Strona główna Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski Port Łeba zmieni swoje granice? Ministerstwo Infrastruktury wspiera inwestycje w obsługę serwisową farm wiatrowych

Partnerzy portalu

Fot. Urząd Morski w Gdyni

Rządowe Centrum Legislacyjne opublikowało projekt rozporządzenia Ministra Infrastruktury w sprawie zmiany granicy portu morskiego w Łebie. Ma na celu umożliwienie wykonania inwestycji związanej z jego planowanym przystosowaniem do obsługi serwisowej farm wiatrowych. Dokument został przekazany 3 kwietnia do uzgodnień międzyresortowych, które potrwają 14 dni. Aktualnie trwa jego opiniowanie.

Więcej na temat portów serwisowych dla offshore wind już 10 czerwca, podczas II edycji Kongresu Polskie Porty 2030. Zapraszamy do udziału. Do zobaczenia w Sopocie! REJESTRACJA ONLINE


Zmiana granic po zachodniej stronie kanału portowego ma umożliwić utworzenie nowego basenu portowego wraz z placami składowymi i umożliwić wykonanie inwestycji związanej z planowanym przystosowaniem portu w Łebie do obsługi serwisowej farm wiatrowych. W uzasadnieniu podano, że niewielka korekta granic po wschodniej stronie kanału portowego ma na celu zapewnienie przestrzeni dla rozbudowy systemu falochronów dla portu morskiego.

W Ocenach Skutków Regulacji podano, że rekomendowanym rozwiązaniem jest wydanie przez Ministra Infrastruktury rozporządzenia, które zastąpi rozporządzenie Ministra Infrastruktury i Rozwoju z dnia 19 marca 2015 r. w sprawie granicy portu morskiego w Łebie (Dz. U. poz. 516). Efektem będzie włączenie do granic portu morskiego działek ewidencyjnych numer 1/26, 365/68, 365/69 (Obręb Łeba obręb 2) oraz części działek ewidencyjnych numer 1/25, 1/33 (Obręb Łeba obręb 2). Osiągnięcie założonego w projektowanym rozporządzeniu celu przy użyciu innych środków nie jest możliwe. Wskazano także, że Wejście w życie projektu rozporządzenia nie będzie miało wpływu na rynek pracy.


bulk_cargo_port_szczecin

Partnerzy portalu

port_gdańsk_390x100_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.