• <
Kongres Polskie Porty 2030 edycja 2024

Projekt: morskie przejście graniczne w Łebie także dla ruchu osobowego i towarowego

Strona główna Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski Projekt: morskie przejście graniczne w Łebie także dla ruchu osobowego i towarowego

Partnerzy portalu

Fot. GospodarkaMorska.pl

Ruch w morskim przejściu granicznym w Łebie zostanie rozszerzony o ruch osobowy i towarowy – wynika z projektu nowelizacji rozporządzenia, którego założenia opublikowano w czwartek w wykazie prac legislacyjnych rządu.

Projekt nowelizacji rozporządzenia w sprawie ustalenia morskich i stałych lotniczych przejść granicznych oraz ruchu dozwolonego przez te przejścia zakłada zmianę rodzaju ruchu w morskim przejściu granicznym w Łebie poprzez rozszerzenie go także na ruch osobowy i towarowy.

Po zmianach nie będzie obowiązywało ograniczenie przynależności bandery oraz klasyfikacji statku.

"Umożliwi to podejmowanie nowych form działalności portowej w związku z planowanymi inwestycjami budowy baz serwisowych dla farm wiatrowych na Bałtyku" – napisano w wykazie prac legislacyjnych.

W projekcie zaproponowano także zmianę porządkową, która dotyczy uchylenia przepisu wskazującego niefunkcjonujące już morskie przejście graniczne w Międzyzdrojach.

Planowany termin przyjęcia projektu przez Radę Ministrów to przełom pierwszego i drugiego kwartału 2024 r.

W Polsce działa 19 morskich przejść granicznych: Darłowo, Dziwnów, Elbląg, Frombork, Gdańsk-Górki Zachodnie, Gdańsk-Port, Gdynia, Hel, Jastarnia, Kołobrzeg, Łeba, Mrzeżyno, Nowy Świat, Nowe Warpno, Szczecin, Świnoujście, Trzebież, Ustka i Władysławowo.

Marcin Chomiuk
mchom/ joz/

bulk_cargo_port_szczecin

Partnerzy portalu

Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna
port_gdańsk_390x100_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.