• <

Port Gdańsk ogłosił konkurs na stanowisko nowego prezesa

rk

26.03.2023 23:50 Źródło: Zarząd Morskiego Portu Gdańsk S.A.
Strona główna Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski Port Gdańsk ogłosił konkurs na stanowisko nowego prezesa

Partnerzy portalu

Fot. GospodarkaMorska.pl

Zarząd Morskiego Portu Gdańsk S.A. ogłosił postępowanie kwalifikacyjne na stanowisko prezesa zarządu. Po odwołaniu z tego stanowiska Łukasza Greinke, który pełnił tę funkcję od 2016 roku, od kilku dni jest wakat. Port przedstawił również wymagania obligatoryjne.

Zgłoszenia kandydatów będą przyjmowane w siedzibie Spółki, ul. Zamknięta 18, 80-955 Gdańsk, w dni powszednie w godz. 800-1530 w Kancelarii Ogólnej na parterze budynku, w terminie do dnia 17 kwietnia 2023 roku do godz. 1200. Postępowanie dotyczy trwającej II wspólnej, pięcioletniej kadencji Zarządu ZMPG S.A., która rozpoczęła się w 2018 roku.

Otwarcia zgłoszeń i ich weryfikacji pod względem spełnienia wymogów formalnych dokona zespół powołany przez Radę Nadzorczą. Odbędzie się to 17 kwietnia 2023 roku o godz. 13.00 w siedzibie Spółki.

Informacje odnośnie wymagań na to stanowisko, a także niezbędnych dokumenty jakie należy przekazać, są podane TUTAJ.

W dniu 16 marca 2023 roku Rada Nadzorcza Zarządu Morskiego Portu Gdańsk S.A. podjęła decyzję o odwołaniu Pana Łukasza Greinke ze składu zarządu ZMPG S.A. W komunikacie nadesłanym mediom przekazano, że zgodnie ze swoimi uprawnieniami Rada Nadzorcza nie podała powodu decyzji.

Dziękujemy za wysłane grafiki.