Polskie Forum Technologii Morskich dziękuje za Ustawę o promowaniu wytwarzania energii elektrycznej w morskich farmach wiatrowych.
Polscy przedsiębiorcy są przekonani, że wraz z rozwojem Morskich Farm Wiatrowych na Bałtyku ich firmy pozyskają wiele nowych i długotrwałych kontraktów w ramach tzw. local content.
Oczekuje się, że w samym tylko przemyśle stoczniowym impuls popytowy skumulowany w okresie 3-4 lat może być szacowany na poziomie przynajmniej 5 miliardów złotych, gwarantując stały poziom przynajmniej 10.000 zatrudnionych w bezpośredniej produkcji.
Życzymy spełniania tych oczekiwań już od 2021 roku!
Szwedzi czekają na polskie promy. W porcie Ystad rosną obawy o finanse i przyszłość wspólnego projektu
Latarnie Gospodarki Morskiej 2022 w kategorii "Lider Technologii Morskich". Ruszyło głosowanie online
FRS Windcat odebrał nowy statek z kadłubem z Polski
Rośnie potencjał podażowy LNG. Inwestycje na rynku amerykańskim ustabilizują rynek [ANALIZA]
Na masowcach marynarze pracują bezpieczniej. Statki jednak wciąż toną i są przedmiotem zbrojnych ataków
TT-Line zamówiło kolejny prom nowej generacji
Oświadczenie prezesa PŻB S.A. w sprawie przedstawionych mu zarzutów
USA chce szybko zbudować okręty. Pyta w Korei