• <
BOTA_2023

SEAWIND i IBERDROLA partnerami dla projektów morskich farm wiatrowych w Polsce

19.12.2020 17:44 Źródło: własne
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Przemysł Morski, Stocznie, Statki SEAWIND i IBERDROLA partnerami dla projektów morskich farm wiatrowych w Polsce

Partnerzy portalu

SEAWIND i IBERDROLA partnerami dla projektów morskich farm wiatrowych w Polsce - GospodarkaMorska.pl
fot. seawind

SEAWIND wraz z partnerami opracował w ostatnich latach obszerne portfolio projektów morskiej energetyki wiatrowej na wczesnym etapie u wybrzeży Polski. Portfel tych projektów energii odnawialnej ma potencjał do 7,3 gigawatów. IBERDROLA przejęła 50% polskiego portfela projektów od SEAWIND i obie firmy będą wspólnie rozwijać te projekty w przyszłości.

Nowe partnerstwo SEAWIND z IBERDROLĄ zapewnia hiszpańskiemu przedsiębiorstwu energetycznemu znaczący dostęp do polskiego rynku energii, jednocześnie zwiększając potencjał projektów poprzez dodatkowe możliwości IBERDROLI.

SEAWIND już w przeszłości z powodzeniem opracował wraz z IBERDROLĄ projekt „Baltic Eagle” o mocy 476 megawatów, który w najbliższej przyszłości zapewni zieloną energię nawet milionowi gospodarstw domowych w Niemczech.

Fritz Kaiser, Prezes Zarządu SEAWIND powiedział: „Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z IBERDROLĄ. Możemy teraz wspólnie walczyć z globalnym ociepleniem dzięki naszym strategiom zrównoważonego rozwoju w Polsce”.

O SEAWIND

Seawind Holding AG ma siedzibę w Vaduz / Liechtenstein i współpracuje lokalnie z międzynarodowymi zespołami rozwojowymi w oddziałach w Hamburgu i Gdyni. Rozwija morskie farmy wiatrowe na niemieckim i polskim Bałtyku. SEAWIND to firma należąca do rodziny Fritz Kaiser Group.

O firmie IBERDROLA

IBERDROLA jest światowym liderem energetycznym, numerem jeden w produkcji energii wiatrowej i jednym z największych dostawców energii elektrycznej na świecie. Grupa dostarcza energię prawie 100 milionom ludzi w kilkudziesięciu krajach.

IBERDROLA przewodzi transformacji w kierunku modelu zrównoważonej energii, poprzez inwestycje w energię odnawialną, inteligentne sieci, magazynowanie energii na dużą skalę i transformację cyfrową. Dzięki zaangażowaniu w czystą energię IBERDROLA jest jedną z firm o najniższych emisjach i międzynarodowym punktem odniesienia w zakresie jej wkładu w zrównoważony rozwój i walkę ze zmianami klimatu.

Dziękujemy za wysłane grafiki.