• <
Famor_1100x200_2022

Płuczki spalin Alfa Laval PureSOx zainstalowane na największym kontenerowcu świata

gm

21.03.2022 14:48 Źródło: Alfa Laval
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Stocznie, Statki Płuczki spalin Alfa Laval PureSOx zainstalowane na największym kontenerowcu świata

Partnerzy portalu

Płuczki spalin Alfa Laval PureSOx zainstalowane na największym kontenerowcu świata  - GospodarkaMorska.pl
Źródło: Alfa Laval

W lipcu 2021 r. ze stoczni Samsung Heavy Industries wypłynął największy na świecie kontenerowiec. Ever Ace, należący do Evergreen Marine Corporation, wyposażony jest w dwie płuczki Alfa Laval PureSOx ze wspólnym systemem oczyszczania wody (WCS). To skonsolidowane rozwiązanie zapewnia maksymalną niezawodność przy minimalnej powierzchni.

Oczyszczanie dopasowane do mocy silnika 80 MW

Ever Ace jest pierwszym z dwunastu statków planowanych do rekordowej klasy A firmy Evergreen, która obejmuje kontenerowce o pojemności prawie 24 000 TEU. Napędzany potężnym silnikiem głównym o mocy prawie 60 MW, posiada również pięć silników pomocniczych o mocy 4,5 MW każdy.

Aby oczyścić spaliny z silników, Ever Ace posiada na pokładzie dwie płuczki PureSOx Alfa Laval – jedną dla silnika głównego i jedną dla silników pomocniczych. Jako płuczki hybrydowe, które mogą pracować w obiegu otwartym lub zamkniętym, wymagają one skutecznego oczyszczania wody obiegowej w obiegu zamkniętym. Zapewnia to wspólny system WCS, oparty głównie na szybkiej separacji odśrodkowej.

Niezawodność i niskie koszty eksploatacji stanowią główne wartości, na bazie których firma Evergreen podejmuje decyzję o kolejnych inwestycjach. W przypadku największego kontenerowca świata, kluczową rolę odegrały referencje firmy Alfa Laval dotyczące technologii PureSOx i oczyszczania wody.


Gospodarka Morska
Źródło: Alfa Laval


Zwiększanie wydajności, a nie rozmiarów

Inżynierowie Alfa Laval nieustannie unowocześniają rozwiązania WCS. Obecna konstrukcja systemu WCS Alfa Laval zapewnia dodatkowe opcje modułowe, co daje możliwość kompaktowego i ekonomicznego dopasowania. Na statkach o dużej mocy silnika, takich jak ogromne kontenerowce, system ten pozwala na zwiększenie wydajności poprzez dodanie flokulacji do separacji odśrodkowej.
Na statku Ever Ace system WCS obejmuje trzy szybkie separatory, moduły flokulacyjne i pompę zasilającą. System WCS Alfa Laval obsługuję dwie spłuczki PureSOx o łącznej wydajności oczyszczania spalin wynoszącej prawie 200 t/h, a mimo to zajmuje minimalną powierzchnię w stosunku do swojej wysokiej wydajności.

Wydajność potwierdzona na morzu

Kontenerowiec Ever Ace jest pierwszą jednostką pływającą w swojej klasie. Podobnie system WCS jest pierwszą jednostką o nowej konstrukcji oddaną do eksploatacji przez zespół inżynierów PureSOx.

Ograniczone obciążenie gazem podczas krótkich prób morskich w stoczni nie wystarczyło do sprawdzenia pełnej wydajności oczyszczania WCS, dlatego eksperci Alfa Laval towarzyszyli Ever Ace podczas wrześniowej podróży z Wielkiej Brytanii do Niemiec i Holandii. Pozwoliło to szczegółowiej ocenić system WCS, sprawdzić system w warunkach naturalnych na morzu,. Eksperci Alfa Laval mieli również okazję przeszkolić załogę.

Wydajność czyszczenia była wysoka przez cały czas trwania rejsu, nawet gdy do układu WCS docierały znacznie większe ilości wody obiegowej. Taki próbny rejs dał pewność Evergreen, że płuczki spalin PureSOx Alfa Laval są rozwiązaniem, którego potrzebuje.

Aby dowiedzieć się więcej o systemie PureSOx i podejściu Alfa Laval do oczyszczania spalin, odwiedź stronę internetową: www.alfalaval.com/puresox


Partnerzy portalu

aste_580x100_gif_2020

Surowce

 Ropa brent 64,38 $ baryłka  0,00% 21:58
 Cyna 34350,00 $ tona 1,48% 13 maj
 Cynk 3499,00 $ tona -1,16% 13 maj
 Aluminium 2722,00 $ tona 1,30% 13 maj
 Pallad 2680,00 $ uncja  0,00% 21:57
 Platyna 1191,10 $ uncja  0,00% 21:59
 Srebro 25,11 $ uncja  0,00% 21:59
 Złoto 1731,30 $ uncja  0,00% 21:59

Dziękujemy za wysłane grafiki.