• <
siemens_gamesa_2022

Indie. Pierwszy lotniskowiec zbudowany w tym kraju przechodzi próby morskie [WIDEO]

09.11.2021 19:23 Źródło: własne
Strona główna Przemysł Stoczniowy, Stocznie, Statki Indie. Pierwszy lotniskowiec zbudowany w tym kraju przechodzi próby morskie [WIDEO]

Partnerzy portalu

Indie. Pierwszy lotniskowiec zbudowany w tym kraju przechodzi próby morskie [WIDEO] - GospodarkaMorska.pl
Fot. Indian Navy

Pierwszy hinduski lotniskowiec zbudowany w Indiach, Vikrant, wyruszył w drugą rundę prób morskich. Ponad 20 lat od rozpoczęcia planowania i po licznych opóźnieniach w budowie, oczekuje się, że lotniskowiec zostanie oddany do użytku w 2022 roku. Wydarzenie to, prawdopodobnie skoordynowane będzie z rządowymi planami uczczenia 75-lecia niepodległości Indii, które przypada w 2022 roku.

Zbudowany w stoczni Cochin okręt jest również znany jako Indigenous Aircraft Carrier 1, ma stać się dumą narodu, który obecnie ma we flocie tylko jeden lotniskowiec, statek zbudowany w Rosji. Rząd świętuje, że prawie trzy czwarte budowy Vikranta, wraz z wyposażeniem, odbyło się w Indiach. Jednostka zabierze na pokład prawie 1700 osób, w tym 196 oficerów.

Indie zdecydowały się zbudować średniej wielkości lotniskowiec, który po ukończeniu będzie mógł przewieźć około 45 000 ton ładunku. Jest on wyposażony w wysoki stopień automatyzacji nawigacji i operacji oraz będzie mógł pomieścić zarówno samoloty stałopłatowe, jak i wiropłaty.

Vikrant odznacza się konstrukcją STIBAR ze skocznią z przodu kabiny startowej do wystrzeliwania samolotów o własnych siłach. Zasilanie lotniskowca pochodzi z czterech turbin gazowych General Electric i dwóch Elecon COGAG, połączonej przekładni turbiny gazowej napędzającej dwa wały. Statek jest zaprojektowany do operowania z maksymalną prędkością od 28 do 30 węzłów z maksymalnym zasięgiem od 7500 do 8000 mil morskich przy prędkości 18 węzłów.

Vikrant rozpoczął swoje pierwsze próby morskie w sierpniu 2021 roku. Okręt wypłynął 24 października na drugą rundę prób.


Partnerzy portalu

seatech_390x100_2022
aste_580x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.