• <

Pierwsza dostawa LNG dla PGNiG do terminalu w Świnoujściu w 2021 roku

11.01.2021 12:56 Źródło: PAP
Strona główna Porty Morskie, Terminale, Logistyka Morska, Transport Morski Pierwsza dostawa LNG dla PGNiG do terminalu w Świnoujściu w 2021 roku

Partnerzy portalu

Pierwsza dostawa LNG dla PGNiG do terminalu w Świnoujściu w 2021 roku - GospodarkaMorska.pl
fot. 100. dostawa do terminalu LNG; Polskie LNG

Pierwsza w 2021 r. dostawa skroplonego gazu ziemnego dla PGNiG dotarła do terminalu LNG w Świnoujściu - podało dzisiaj Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo. Spółka spodziewa się "pracowitego roku" i wielu dostaw gazu do Polski.

O pierwszej dostawie LNG w nowym roku spółka PGNiG poinformowała w poniedziałek na Twitterze. Jak napisano, metanowiec Maran Gas Apollonia dostarczył w piątek do terminalu LNG w Świnoujściu ok. 90 mln m sześc. gazu ziemnego (wolumen po regazyfikacji). Dodano, że spółka spodziewa się "pracowitego roku" i "wielu dostaw" gazu do Polski.

Odbiór pierwszej dostawy komercyjnej LNG miał miejsce w czerwcu 2016 r. Wcześniejsze dwa ładunki, które trafiły na przełomie 2015 i 2016 r., posłużyły do technicznego rozruchu instalacji.

W portfelu importowym PGNiG znajdują się obecnie kontrakty na zakup LNG od katarskiej firmy Qatargas oraz cztery kontrakty długoterminowe na zakup LNG produkowanego w terminalach zlokalizowanych w USA – zawarte z Cheniere Energy, Venture Global LNG i Port Arthur LNG. Kontrakt z Cheniere realizowany jest od lipca 2019 r., a realizacja kolejnych umów z firmami ze Stanów Zjednoczonych ma się rozpocząć w latach 2022-2024.

bulk_cargo_port_szczecin

Partnerzy portalu

port_gdańsk_390x100_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.