• <
szkoła_morska_w_gdyni_980x120_gif_2020

Ocean i ludzie - ferie w Akwarium

ew

11.01.2021 13:15 Źródło: gdynia.pl

Partnerzy portalu

Ocean i ludzie - ferie w Akwarium  - GospodarkaMorska.pl
Bełtwa włosiennik to największa meduza na świecie. Źródło: FB Akwarium Gdyńskie

Do końca ferii został jeszcze tydzień. Jak można spędzić ten czas w Gdyni? Oprócz wielu innych atrakcji - organizowanych w tym roku przede wszystkim online - warto również skorzystać z ciekawych propozycji Akwarium Gdyńskiego pod wspólną nazwą „Blue Ferie”.

Akwarium Gdyńskie organizuje w tym roku „Blue Ferie”. To apel o zmianę postaw i zachowań, budzenie ciekawości i wrażliwości w każdym człowieku, który ma doprowadzić do zahamowania procesu zawłaszczania planety. Nadszedł decydujący czas dla ochrony wód. Zaśmiecenie plastikiem, zakwaszenie i utrata tlenu - to tylko niektóre zagrożenia dla mórz i oceanów. Naukowcy ostrzegają, że te skutki działalności człowieka są dla nich katastrofalne.

Przygotowany przez Akwarium Gdyńskie program edukacyjny ma na celu pokazanie piękna i zagrożeń podwodnego świata przez pryzmat indywidualnego zwiedzania wystały stałej, informacje o stanie środowiska naturalnego, DIY (do it yourself) w domu, czyli zabawy plastyczne dla dzieci oraz działania z zakresu dokumentalistyki - konkurs fotograficzny „Ocean i ludzie są nierozłącznie związani”.

„Ocean i ludzie są nierozłącznie związani”

Ocean fascynował człowieka od czasu, gdy ten po raz pierwszy pojawił się na jego brzegach. Zdobywając o nim wiedzę, zaczął go lepiej poznawać i zdawać sobie sprawę z wpływu, jaki te masy słonej wody wywierają na życie na lądzie.

Dlatego Akwarium zachęca do podjęcia wyzwanie fotograficznego. Zabawa trwa do 14 lutego. Wystarczy poszukać w albumie zdjęcia albo zrobić je teraz, wysłać, a pracownicy Centrum Edukacji Akwarium Gdyńskiego zaprezentują je 24 lutego w Wirtualnej Galerii.

Z regulaminem konkursu można się zapoznać na stronie Akwarium.

Wystawa stała

Wystawa stała jest czynna do 17 stycznia w godz. 10:00-17:00. Świat zwierząt - ilustracje artystyczne dla dzieci rozsiane na terenie ogrodu zoologicznego - to sposób na odkrywanie fauny wodnej, połączony z osobistymi pomysłami instytucji.

DIY w ferie

Zrób to sam to zadania kreatywne dla dzieci i wyjątkowa forma edukacji przez działanie włączające emocje oraz wyobraźnię. Dzięki zabawie można poznać 10 fantastycznych zwierząt, dowiedzieć się kim są i jakie mają uzdolnienia.

DIY są dostępne do 15 stycznia na:

    Facebooku

    Instagramie

    stronie internetowej


„Blue apel"

„Blue apel" to popularyzacja wiedzy o morzu i nie tylko. To 7 wystaw Akwarium Gdyńskiego i podróż w głąb najbardziej zagrożonych środowisk wodnych.

Klub młodego odkrywcy mórz

Historia i czasy współczesne zamknięte w filmowej opowieści o 10-letniej działalności klubu hobbystycznego, który w 2021 roku - podczas rozpoczynającej się dekady nauk o morzach i oceanach - obchodzić będzie swój jubileusz.

Premiera filmu z udziałem dzieci: 30 stycznia.

Partnerzy portalu

Dziękujemy za wysłane grafiki.