• <
smartre_2023

PGE Baltica będzie partnerem programu Zielona Ustka

gm

19.10.2022 11:49
Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski PGE Baltica będzie partnerem programu Zielona Ustka

Partnerzy portalu

PGE Baltica będzie partnerem programu Zielona Ustka - GospodarkaMorska.pl
Fot. UM Ustka

PGE Baltica włącza się do udziału w programie Zielona Ustka. Dzięki zgłaszanym przez mieszkańców propozycjom jest szansa na modernizację terenów zielonych lub powstanie nowych.

Jest to kolejny projekt PGE związany z budową w Ustce bazy operacyjno-serwisowej dla morskich farm wiatrowych Grupy PGE oraz Centrum Kompetencji Morskiej Energetyki Wiatrowej. 

CZYTAJ więcej: Port w Ustce wybrany przez Grupę PGE na centrum serwisowe dla projektów offshore wind

Zielona Ustka to program zazieleniania przestrzeni publicznych w mieście poprzez m.in. tworzenie nowych lub odnawianie już istniejących rabat, łąk kwietnych, nasadzeń przyulicznych i parków. W ramach programu można także prowadzić działania edukacyjne w zakresie miejskiej zieleni. Ma on charakter budżetu obywatelskiego – to mieszkańcy zgłaszają projekty do realizacji. Warto dodać, że obecnie trwa nabór projektów – do końca listopada.

Więcej informacji na temat programu Zielona Ustka TUTAJ

– W porcie w Ustce powstanie baza operacyjno-serwisowa dla naszych morskich farm wiatrowych. Przez tę inwestycję zwiążemy się z miastem na wiele lat. Chcemy być dobrym sąsiadem, dlatego włączamy się także w miejskie inicjatywy, które poprawiają jakość życia mieszkańców Ustki – mówi Dariusz Lociński, prezes zarządu PGE Baltica – Grupa PGE prowadzi w zielonej zmianie. Jesteśmy liderem nie tylko transformacji polskiej energetyki, ale także wspieramy wszelkie inne projekty zmierzające do poprawy jakości powietrza w Polsce. Zaangażowanie się w program Zielona Ustka jest właśnie przykładem takiego działania – dodaje. 

– Program Zielona Ustka w zamierzeniu ma poprawić jakość terenów zielonych w naszym mieście, ale też włączyć mieszkańców w ich modernizację czy budowę. Tak poważny partner jakim jest PGE Baltica z pewnością będzie wiatrem w żagle dla realizacji celów programu. Dziękuję serdecznie Zarządowi spółki za udzielone wsparcie, ale słowa wdzięczności kieruję też do naszych aktywnych mieszkańców.  To dzięki ich pomysłom powstaną w Ustce ciekawe zielone miejsca, gdzie nie tylko dobrze spędza się czas, ale też zdobywa wiedzę o otaczającej przyrodzie – podkreśla Jacek Maniszewski, burmistrz Ustki.

List intencyjny w sprawie współpracy przy programie Zielona Ustka został podpisany w Porcie Ustka 17 października 2022 roku podczas prezentacji planów PGE Baltica dotyczących utworzenia bazy operacyjno-serwisowej na potrzeby morskich farm wiatrowych budowanych przez Grupę PGE.


Partnerzy portalu

port_gdańsk_390x100_2023

Dziękujemy za wysłane grafiki.