• <

Nowy prezes PŻB - Polskiej Żeglugi Bałtyckiej

28.03.2021 11:19 Źródło: Miastokolobrzeg.pl

Partnerzy portalu

Nowy prezes PŻB - Polskiej Żeglugi Bałtyckiej - GospodarkaMorska.pl
fot. GospodarkaMorska.pl

Konkurs na prezesa zarządu Polskiej Żeglugi Bałtyckiej. Rada nadzorcza spółki spotkała się z dwoma kandydatami, którzy złożyli aplikacje w tym postępowaniu i dokonała wyboru.

Pierwszym kandydatem był niedawno odwołany prezes - Piotr Redmerski. Drugim Andrzej Madejski, obecny prezes Polskiego Rejestru Statków. Jak wynika z naszych informacji, to ta postać, otrzymała głosy większości członków rady, a jej powołanie ma nastąpić wkrótce - poinformował Miejski Portal Informacyjny Miastokolobrzeg.pl

Piotr Redmerski został odwołany ze stanowiska na początku lutego bieżącego roku. Prezesem spółki był od stycznia 2016 roku, wcześniej w PŻB pełnił funkcję wiceprezesa ds. ekonomicznych.

2020 rok spółka skarbu państwa zakończyła zyskiem na poziomie 22 milionów złotych.

Andrzej Madejski to absolwent Wydziału Mechanicznego Wyższej Szkoły Morskiej w Gdyni (obecnie Uniwersytet Morski w Gdyni) oraz studiów menadżerskich Executive MBA, a także programu Post MBA w Gdańskiej Fundacji Kształcenia Menadżerów. Od początku swojej kariery ściśle związany z przemysłem morskim. Pierwsze kroki zawodowe rozpoczął od pracy na statkach, głównie na jednostkach związanych z przemysłem wydobywczym (offshore). Od 2007 do 2016 roku związany był z jednym z największych towarzystw klasyfikacyjnych na świecie, w którym był odpowiedzialny m.in. za zarządzanie i nadzór nad realizacją projektów wykonywanych dla potrzeb morskiego przemysłu wydobywczego zarówno w kraju, jak i za granicą. W latach 2011-2012 był członkiem międzynarodowego zespołu, który w kooperacji z koreańską stocznią DSME nadzorował projekt budowy nowej generacji konstrukcji platformy wiertniczej w Kazachstanie. W 2016 roku został pierwszy raz powołany na stanowisko Prezesa Zarządu Polskiego Rejestru Statków S.A. Z dniem 24.07.2019 roku został powołany na kolejną, drugą kadencję i objął ponownie funkcję Prezesa Zarządu PRS.

okmarit_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.