• <
siemens_gamesa_2022

Port Gdynia świętował 103. rocznicę odzyskania niepodległości [WIDEO, ZDJĘCIA]

jm

12.11.2021 13:19 Źródło: Inf. prasowa
Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski Port Gdynia świętował 103. rocznicę odzyskania niepodległości [WIDEO, ZDJĘCIA]

Partnerzy portalu

Port Gdynia świętował 103. rocznicę odzyskania niepodległości [WIDEO, ZDJĘCIA] - GospodarkaMorska.pl
Fot. Port Gdynia

Port Gdynia uczcił Narodowe Święto Niepodległości iluminacjami na terenie portu i w mieście.


W tym roku Port Gdynia uczcił święto Niepodległości za pomocą iluminacji na terenie Portu Gdynia oraz miasta. W czwartek 11 listopada można było zobaczyć napis #NiepodległaOdMorza w kilku lokalizacjach: na Muzeum Emigracji, Publicznym Terminalu Promowym, Urzędzie Morskim, muralu Tadeusza Wendy, Urzędzie Miasta i na Darze Młodzieży. 

Narodowe Święto Niepodległości jest dla Portu Gdynia szczególną okazją. Po odzyskaniu przez kraj w 1918 roku niepodległości po 123 latach zaborów, rozpoczęło się dążenie do niezależności. Pełną suwerenność Polsce mogły zapewnić kluczowe decyzje gospodarcze, które pozwoliłyby uzyskać niezależność gospodarczą kraju. Po odzyskaniu dostępu do morza i symbolicznych zaślubinach Polski z morzem potrzebny był jeszcze polski port morski, którego budowę zapoczątkowała ustawa z września 1922, umiejscawiająca go przy Gdyni na Pomorzu.

Stworzenie w Gdyni portu, a później stoczni, stało się kluczem do szybkiego rozwoju zarówno miasta, jak i całej Polski. Ze względu na szybki wzrost w ilości przeładowywanych towarów, port w Gdyni szybko stał się konkurencyjny dla innych dużych bałtyckich portów. Na handlu morskim zaczęła opierać się gospodarka państwa.


Partnerzy portalu

port_gdańsk_bezpieczny_port_dla_biznesu_black_390x100_2020
Bollore_390x100_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.