• <
siemens_gamesa_2022

Nawet 5-6 godzin oczekiwania na wjazd na prom w Dover

gm

22.07.2022 15:46 Źródło: PAP
Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski Nawet 5-6 godzin oczekiwania na wjazd na prom w Dover

Partnerzy portalu

Nawet 5-6 godzin oczekiwania na wjazd na prom w Dover - GospodarkaMorska.pl
Dover, Wielka Brytania.

Nawet pięć-sześć godzin trzeba czekać w piątek po stronie brytyjskiej na wjazd na prom płynący przez kanał La Manche. Jak informują brytyjskie media, korki ciągną się na wiele kilometrów przed dojazdem do Dover.

Zarówno władze portu w Dover, jak i rząd brytyjski winą za tę sytuację obarczają stronę francuską, która nie zapewniła wystarczającej liczby funkcjonariuszy kontrolujących osoby wjeżdżające do kraju.

Doug Bannister, szef portu w Dover, powiedział stacji Sky News, że władze francuskie zostały uprzedzone o skali spodziewanego ruchu pasażerskiego w ten weekend w związku z rozpoczynającym się szczytem urlopowym, a mimo to, nie zapewniły wystarczającej liczby personelu. Poinformował też, że sytuacja nieco poprawiła się w porównaniu z porankiem i kolejka samochodów przynajmniej zaczęła się poruszać, ale nie jest w stanie powiedzieć, jak długo potrwa rozładowanie korka.

Operator promów pływających przez La Manche, firma P&O Ferries, zalecił podróżnym, aby "przeznaczyli co najmniej sześć godzin na przejście wszystkich kontroli bezpieczeństwa" oraz by z racji dłuższego oczekiwania przybyli zaopatrzeni w jedzenie oraz wodę.

"Jesteśmy głęboko sfrustrowani tym, że personel na francuskiej granicy w nocy i wczesnym rankiem był w godnym ubolewania stopniu niewystarczający, aby sprostać naszemu przewidywanemu zapotrzebowaniu. Wiemy, że zasoby są ograniczone, ale popularność Dover nie jest zaskoczeniem" - napisano w oświadczeniu wydanym przez brytyjski port.

Fot. Depositphotos

Partnerzy portalu

port_gdańsk_bezpieczny_port_dla_biznesu_black_390x100_2020
Bollore_390x100_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.