• <

Tłumy świątecznych spacerowiczów na kładce przez Motławę [foto, wideo]

gm24

26.12.2019 13:20 Źródło: własne
Strona główna Tłumy świątecznych spacerowiczów na kładce przez Motławę [foto, wideo]
Tłumy świątecznych spacerowiczów na kładce przez Motławę [foto, wideo] - GospodarkaMorska.pl

W Wigilię i pierwszy dzień świąt kładka, która łączy Główne Miasto z Wyspą Spichrzów została otwarta dla pieszych. Tłumy spacerowiczów wykorzystało tą okazję. Oficjalne otwarcie zaplanowane jest na kwiecień 2020 roku.

Kładka znajduje się na wysokości ul. Św. Ducha. Spacerowicze mogli postawić na niej nogę 24 grudnia i 25 grudnia, od godz. 10.00. do 16:00.

Kładka łącząca ul. Św. Ducha z Wyspą Spichrzów jest długa na 57 metrów i szeroka na 4,5 metra. W odróżnieniu od kładki znajdującej się na Wyspie Ołowiance, nowy obiekt jest obrotowy.

Formalnie kładka nadal traktowana jest jako plac budowy, ponieważ wykonawca nie otrzymał jeszcze pozwolenia na użytkowanie. Fakt ten uniemożliwia przekazanie obiektu do miasta. Podczas dwóch dni, podczas których kładka będzie otwarta dla spacerowiczów, o ich bezpieczeństwo mają zadbać ochrona i pracownicy wykonawcy.

Kładka jest jedną z inwestycji realizowanych w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego przez spółkę Granaria Development Gdańsk, która zabudowuje północny cypel Wyspy Spichrzów.

Dziękujemy za wysłane grafiki.