• <
gryfia_70lat

MSC znów pływa do Rosji

jm

26.04.2022 15:07

Partnerzy portalu

MSC znów pływa do Rosji - GospodarkaMorska.pl
MSC Lara, fot. Cengiz Tokgoz / VesselFinder.com

Jak podają portale branżowe, największa na świecie linia żeglugi kontenerowej, MSC, prawdopodobnie wznowiła rejsy do rosyjskiego portu w Nworosyjsku nad Morzem Czarnym.

Według doniesień medialnych kontenerowce MSC są przyjmowane w terminalu NUTEP należącym do Grupy Delo.

MSC, podobnie jak inne linie kontenerowe, zawiesił rejsy do rosyjskich portów po inwazji Rosji na Ukrainę na początku marca. Jeśli doniesienia się potwierdzą, linie będą także pierwszymi, które oficjalnie wznowiły żeglugę do Rosji. Media podają, że 20 kwietnia statek MSC Lara (2 600 TEU)przybił do nabrzeża w terminalu kontenerowym NUTEP w Noworosyjsku. - Jesteśmy wdzięczni naszym partnerom z MSC za utrzymanie regularnych zawinięć statków do Noworosyjska i konsolidację wszystkich usług liniowych w terminalu NUTEP w tak trudnym czasie – powiedział Igor Yakovenko, dyrektor generalny firmy DeloPorts, która zarządza terminalem kontenerowym, cytowany przez agencję InterFax.
Z informacji prasowej Delo wynika, że zgodnie z długoterminową umową, kontenerowce MSC będą obsługiwane w terminalu NUTEP regularnie, nawet do trzech razy w tygodniu.

DeloPorts jest własnością Siergieja Sziszkariewa i Rosatomu.

Kontenerowiec MSC Lara o długości 203 metrów i tonażu 28892 ton przypłynął do Noworosyjska z izraelskiego Ashdod. Z Rosji popłynął natomiast do rumuńskiej Constancy, a następnie do tureckiego Asyaportu, gdzie przebywa obecnie.


Partnerzy portalu

port_gdańsk_bezpieczny_port_dla_biznesu_black_390x100_2020
okmarit_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.