• <
gryfia_70lat

25 czerwca - Międzynarodowy Dzień Marynarza

ac

25.06.2021 10:28 Źródło: własne

Partnerzy portalu

25 czerwca - Międzynarodowy Dzień Marynarza  - GospodarkaMorska.pl
Fot. Unsplash

Z okazji Międzynarodowego Dnia Marynarza, o 13 przez pół minuty, we wszystkich portach, będą wyły syreny na statkach.

Międzynarodowy Dzień Marynarza obchodzony jest co roku, 25 czerwca. Święto zostało ustanowione przez Międzynarodową Organizację Morską (IMO) podczas Konferencji Dyplomatycznej w Manili w czerwcu 2010 roku.

Celem uroczystości jest uznanie nieocenionego wkładu marynarzy oraz rybaków w międzynarodową gospodarkę i handel kosztem ich życia osobistego i rodzinnego. 

Obchody odbywają się pod hasłem: "Dziękujemy Wam, Marynarze!".

Kampania 2021 - Sprawiedliwa Przyszłość dla Marynarzy

W następstwie pandemii COVID-19 marynarze byli i wciąż są narażeni na trudne warunki pracy związane z niepewnością i trudnościami związanymi z dostępem do portów, ponownym zaopatrzeniem, zmianą załogi, repatriacją itp.

Kampania Dnia Marynarza 2020 koncentrowała swoje przesłanie wokół wezwania rządów do uznania marynarzy za kluczowych pracowników i złagodzenia dla nich ograniczeń w podróżowaniu, aby ułatwić zmianę załogi.

Kampania Dnia Marynarza 2021 będzie nadal zachęcać rządy do wspierania marynarzy podczas pandemii, ale rozszerzy swoje przesłanie, wzywając do sprawiedliwej przyszłości dla marynarzy.

W ramach kampanii zostaną omówione kwestie, które nadal będą istotne dla marynarzy po pandemii, takie jak sprawiedliwe traktowanie marynarzy, uczciwe warunki pracy (zgodnie z Konwencją MOP o pracy na morzu), uczciwe szkolenia, uczciwe bezpieczeństwo itp.

#FairFuture4Seafers

Ustanowiono oficjalny hasztag kampanii - #FairFuture4Seafers. Marynarze mogą używać hasztagu na mediach społecznościowych do wyrażania swojego stanowiska na temat tego, co obejmuje i jak wygląda sprawiedliwsza przyszłość marynarzy.

Do akcji mogą dołączyć także różnego rodzaju organizacje wspierające, firmy żeglugowe oraz organizacje portowe. Chodzi o to aby zademonstrować, w jaki sposób wspierają marynarzy i jakie mają nadzieję na sprawiedliwszą przyszłość.


Partnerzy portalu

port_gdańsk_bezpieczny_port_dla_biznesu_black_390x100_2020
okmarit_390x100_gif_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.