• <

Media: susza ograniczyła ruch statków na Dunaju; kilkaset czeka na wyższą wodę

gm

16.08.2022 08:38 Źródło: PAP
Strona główna Porty Morskie, Logistyka Morska, Transport Morski Media: susza ograniczyła ruch statków na Dunaju; kilkaset czeka na wyższą wodę

Partnerzy portalu

Media: susza ograniczyła ruch statków na Dunaju; kilkaset czeka na wyższą wodę - GospodarkaMorska.pl

Ponad sto statków nie może kontynuować podróży Dunajem z powodu niskiego poziomu wody na tej rzece na granicy rumuńsko-bułgarskiej - podała w poniedziałek bukareszteńska telewizja Digi24.

Stacja, cytująca przedstawicieli dyrekcji żeglugi rzecznej w położonym przy granicy z Rumunią bułgarskim mieście Ruse, podała, że najniższy poziom wody występuje obecnie w okolicach wysp Belene i Batin.

Odnotowała, że na odcinku rumuńsko-bułgarskim żegluga statków wycieczkowych jest z powodu suszy wstrzymana. Zauważyła, że pływać tam mogą tylko bardzo lekko obciążone lub nieobciążone statki.

Według źródeł, na których powołuje się bukareszteńska telewizja, obecnie na mieliźnie na Dunaju nie jest uwięziony żaden statek, gdyż kapitanowie unikają żeglugi oczekując podniesienia się poziomu wody w rzece.

"Taka sytuacja prowadzi jednak do strat dla armatorów oraz firm" - odnotował Digi24, cytujący ekspertów, dla których tegoroczna susza doprowadzi prawdopodobnie do najgorszego roku dla transportu na Dunaju.

Fot. Depositphotos


Partnerzy portalu

port_gdańsk_bezpieczny_port_dla_biznesu_black_390x100_2020
Bollore_390x100_2020

Dziękujemy za wysłane grafiki.